У Росії зникли записи з радарів Смоленського аеродрому

Поляки не отримали записи радарів, а також стенограми усіх розмов із диспетчерської вежі, зокрема, з мобільних телефонів.

 У Росії зникли записи із радарів Смоленського аеродрому, які фіксували момент посадки польського літака, на борту якого був президент Польщі Лех Качинський, 10 квітня 2010 року. Про це повідомив польський канал TVN24 з посиланням на власні джерела.

За даними польських журналістів, диспетчер Смоленського аеродрому міг не бачити на радарі польського літака, коли він був за кілометр до початку злітно-посадкової смуги.

"Цієї інформації не можна офіційно підтвердити, бо у таємничий спосіб зникли теж записи із радарів", - зазначає TVN24.

У свою чергу представник Польщі в Міждержавному авіаційному комітеті (МАК) Едмунт Кліх підтвердив, що польська сторона не отримала відповіді від росіян на прохання надати ці записи.

"Ми багато разів зверталися з таким проханням... але не отримали ні відповіді, ні записів”, - сказав він.

За свідченнями польських журналістів, поляки також не отримали стенограми усіх розмов із диспетчерської вежі, зокрема, з мобільних телефонів, які дозволили би з`ясувати, хто у Москві дав дозвіл на посадку всупереч зауваженням диспетчерів. Офіційною причиною відмови росіяни нібито назвали те, що поляки - попри незгоду МАК - опублікували стенограму розмов у кабіні пілотів урядового літака.

Нагадаємо, днями адвокат, який представляє інтереси родичів кількох поляків, загиблих в авіакатастрофі під Смоленськом, звернувся до військової прокуратури Варшави з проханням якомога швидше допитати прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска.

Раніше Туск заявив, що Польща не може прийняти проект доповіді МАК в тому вигляді, в якому він був переданий російською стороною, оскільки зауважень до нього надто багато.

Також, за словами Туска причиною катастрофи під Смоленськом стало рішення пілотів піти на посадку.

Читайте також:

Прем'єр Польщі назвав винних у трагедії під Смоленськом

Польща не довіряє Росії і підготує свою доповідь щодо авіакатастрофи під Смоленськом

Поляки запідозрили, що Росія підсунула їм фальшиві останки Качинських

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: