У російських журналістів здали нерви - вони "призначили" нового мера Москви

Державний телеканал "Росія 24" припустився "технічної помилки" і видав в ефір інформацію, нібито Дмитро Мєдвєдєв висунув на посаду мера Москви Сергія Собяніна.

У російських журналістів здають нерви в очікуванні обрання нового мера Москви. Рано вранці 15 жовтня державний телеканал "Росія 24" опублікував на інформаційній стрічці повідомлення про те, що президент Дмитро Мєдвєдєв вніс на розгляд Мосміськдуми кандидатуру Сергія Собяніна на посаду мера російської столиці.

Довгоочікувану новину підхопили провідні інформаційні агентства. Проте вже через 20 хвилин стало відомо - повідомлення виявилося "технічною помилкою".

З'ясувалося, що на сайті була опублікована зроблена заздалегідь заготовка, яку в ефір видав, мабуть, заспаний модератор.

"Текст заготовки був помилково вивішений на сайті інформаційного порталу в Інтернеті і потім процитовано в 7-годинному випуску новин радіостанції "Вести FM", - виправдалися на телеканалі.

Як запевнив топ-менеджер телеканалу Дмитро Мєдніков, це дійсно була помилка нічної редакційної зміни, а не політично інспірований витік інформації. За його словами, службове розслідування обставин публікації вже завершено, і винні журналісти понесуть покарання.

"На сайті було повідомлення. Коли з'явилися чотири кандидатури на посаду мера Москви минулої суботи, на сайті були заготовлені профайли і відповідні новини по кожній з кандидатур для оперативного висвітлення в певний момент", - пояснив Мєдніков.

Але в ніч на п'ятницю технологія публікації матеріалів була порушена. "На жаль, нічна бригада під час опублікування низки архівних матеріалів випадково зняла маску невидимості для зовнішнього середовища з цього нещасливого матеріалу, який став видний для зовнішнього середовища. Як тільки це помітили співробітники каналу "Росія 24", це, природно, зняли з сайту. Інформація потрапила туди технічно випадково", - констатував Мєдніков.

Виправдовуючись, він нагадав, що технічні помилки рідко, але трапляються на провідних телеканалах. "Аналогів у світі було досить багато. Були трагічні і комічні. CNN поховала Папу Римського, коли вони випадково опублікували некролог на цілком живого Папу. Це приблизно та ж сама історія. Текст є, він з'явився. Ми шкодуємо", - резюмував він.

Нагадаємо, імена чотирьох претендентів на посаду нового мера Москви "Єдина Росія" озвучила минулої суботи після тривалих консультацій з адміністрацією президента. Крім Собяніна до списку увійшли губернатор Нижегородської області Валерій Шанцев, перший віце-мер Москви Людмила Швецова і глава Міністерства транспорту і віце-прем'єр Ігор Левітін.

Сам Медведєв особисто зустрічався з кожним кандидатом і заявив, що всі четверо здатні очолити столицю.

Відповідно до закону, у глави Федерації залишилося ще чотири дні для того, щоб подати на розгляд московського парламенту кандидатуру одного з претендентів.

Як відомо, колишнього мера Москви Юрія Лужкова Дмитро Мєдвєдєв звільнив 28 вересня з формулюванням "у зв'язку з втратою довіри" 28 вересня.

Читайте також:

Вибори нового мера Москви транслюватимуть наживо

Мєдвєдєв пообіцяв визначитися з новим мером Москви найближчим часом

Звільнений Лужков продовжує щоранку їздити в московську мерію

Лужков не буде опротестовувати відставку і піде в політику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: