У російській колонії помер хворий на туберкульоз українець, якого два роки не лікували

Ім'я померлого поки не називають. 

В одній із колоній Росії помер українець, якого примусового перевели з виправного закладу окупованого Криму.

Про це повідомив експерт Регіонального центрі прав людини, адвокат Роман Мартиновський для "Громадського радіо".

Як зазначив адвокат, ув'язнений був хворий на гепатит і туберкульоз, але протягом двох років йому не надавали медичної допомоги.

"Ми встигли від імені померлого звернутись до Європейського суду з прав людини з проханням вжиття термінових заходів відповідно до правила 39 регламенту суду, і суд зрештою витребував необхідну інформацію від уряду РФ , але, на жаль, влада Росії не вжила жодних заходів для забезпечення невідкладного лікування і вчора ув'язнений помер", — зауважив Роман Мартиновський.

За його словами, сьогодні вранці ув'язнені цієї колонії намагалися протестувати через умови відбування покарання і не надання належної медичної допомоги: вони відмовлялись від ранкової перевірки. Мартиновський зауважив, що адміністрація виправних закладів у Росії здебільшого забороняє засудженим тримати медичні документи при собі, мотивуючи це умовами конфіденційності:

"Але це суперечить пункту 64 Стамбульського протоколу, який закріплює принципи ефективного розслідування  та документування катувань і іншого жорстокого поводження. Відсутність таких документів у ув'язнених ускладнює можливість захисту їх прав", — пояснив адвокат.

Без цих документів людина не може довести, що у неї є якісь захворювання і який у неї стан здоров'я.

За словами Мартиновського, до компетентних органів України вже подали необхідні документи щодо перевезення тіла померлого на територію України. Ім'я померлого не розголошують, оскільки його рідні ще не надали на це дозвіл. Також не вказано, про яку саме колонію йдеться.

Нагадаємо, що незаконно засуджений у Росії громадянин України Олександр Кольченко розповів подробиці життя у російській колонії. В українця немає особливих нарікань на умови утримання.

Залиште свій коментар

Наступна публікація