Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У виробника танків "Армата" виникли проблеми з постачанням техніки для армії Росії

Причина - підвищення ПДВ до 20%.

Російська корпорація "Уралвагонзавод" попередила про можливі проблеми з поставками техніки для армії у зв’язку з підвищенням ПДВ до 20%, пише РБК з посиланням на генерального директор підприємства Олександра Потапова.

Підвищення ПДВ ускладнює виконання державного замовлення, зокрема укладання договорів, і  постачання техніки для армії. Це може призвести до збитків підприємства.

"Необхідно максимально швидко визначитися з питаннями, пов'язаними з ПДВ поточного року, тому що у контрактах у нас стоїть ПДВ 18%, а податкова приймає ПДВ в цьому році 20%. Виникає колізія. Її потрібно терміново вирішувати", - пояснює Олександр Потапов.

До всіх товарів, поставлених від 1 січня нинішнього року, застосовується ставка ПДВ в 20%. Яка ставка, була в договорі, значення не має, кажуть у Федеральній податковій службі. Порушувати закон підприємство не буде, але не хоче втрачати гроші.

За словами керівника аналітичного центру "Інтерфакс-ProЗакупки" Георгія Сухадольского, змінювати ціну контракту можна тільки за згодою сторін, а не в односторонньому порядку. Крім того, деякі компанії за свій рахунок платитимуть суму, якої бракує через підвищення ПДВ. Фахівці кажуть, що можуть з’явитися судові позови, але вони не будуть масовими.

Нагадаємо, 1 січня 2019 року увійшов в дію закон, який дозволяє до жовтня нинішнього року змінювати ціни держконтрактів, укладених до підвищення ПДВ, в межах збільшення ставки. Раніше, наймасштабніший російський залізничний перевізник вантажів "Перша вантажна компанія" не зможе провести закупівлю вагонів у компанії "Уралвагонзавод", бо на вагонобудівне підприємство США наклало санкції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції