У РПЦ страхають "цивілізаційною катастрофою" та "репресіями" через вимогу до УПЦ МП змінити назву

Дата публікації
Перегляди
1744
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У РПЦ страхають "цивілізаційною катастрофою" та "репресіями" через вимогу до УПЦ МП змінити назву

Фото: Reuters

Там також побачили слід США у створенні української автокефальної церкви.

Предстоятель РПЦ патріарх Кирило лякає небезпечними наслідками для всього світу через "гоніння" на УПЦ Московського патріархату.

Про це повідомляє ТАСС.

За його словами, дії Константинопольського патріархату зі створенню в Україні нової автокефальної церковної структури є "злочинними за своєю суттю".

"Спусковим гачком для початку гонінь на українське православ'я стало безпрецедентне, що виходить за межі будь-якого канонічного порядку, а тому злочинне рішення Константинополя вторгнутися на канонічну територію Української церкви Московського патріархату таким чином, що результатом цього вторгнення стали ті руйнівні події, які пішли слідом за цим", - сказав він.

Патріарх Кирило жахає конфліктами через рішення Верховної ради України щодо зміни назви канонічної православної церкви.

"Після рішення українського парламенту з вимогами про зміну назви УПЦ ... повинні піти слідом  репресії", - сказав Кирило і вважає це "цілком очевидним". "Безсумнівно, почнуться силові акції з вилучення храмів, і все те, що може відбуватися навколо храмів, має ризик обернутися кривавими конфліктами", - вважає патріарх.

Він зазначив, що головною метою створення нової релігійної структури є спроба "розірвати духовний зв'язок між народами Росії і України". На думку предстоятеля РПЦ, "політична мета" формулювалась і за участю представників США, які працюють в Україні, а також представників української влади.

"Потрібно розірвати останній зв'язок, що об'єднує наші народи, і цим зв'язком є ​​зв'язок духовний. Ми є свідками такої цивілізаційної катастрофи", - заявив предстоятель РПЦ.

Патріарх Кирило додав, що "не було ніколи такого грубого, відкритого втручання в церковні справи, можливо, тільки за винятком часів прямих гонінь, через які наша церква також пройшла".

ВР зобов'язала УПЦ МП вказувати у назві приналежність до Російської православної церкви

ВР зобов'язала УПЦ МП вказувати у назві приналежність до Російської православної церкви

Нагадаємо, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія. Новостворена церква канонічно визнана Вселенським патріархатом та отримала назву "Православна церква України", а її предстоятель носитиме титул "митрополит Київський".

Згодом Рада ухвалила законопроект, яким передбачається перейменування Української православної церкви Московського патріархату в Російську православну церкву в Україні.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1744
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація