У Румунії "фашисти" обмалювали синагогу нацистською свастикою

У Кишинеу вандали обмалювали синагогу нацистською свастикою, що за словами головного рабина є провакацією, нагадуючи, що саме фашисти нищили євреїв.

Кишинівську синагогу, яка є головним храмом євреїв Молдови, в кінці минулого тижня спаплюжили вандали.

У ніч на неділю, 12 вересня, на будівлі нещодавно відремонтованої синагоги невідомі нанесли нацистську символіку і напис: "Бессарабія - румунська земля". За поточний рік це вже другий випадок паплюження іудейського храму.

За словами глави прес-служби Міністерства внутрішніх справ Кирила Моцпана, даний випадок розслідується поліцією, і вандали мають бути ідентифіковані.

Кишинівська синагога була побудована більше 100 років тому. Її ремонт був завершений менше тижня тому.

Тим часом керівництво кишинівської синагоги обурене актом вандалізму по відношенню до храму.

Паплюження синагоги - хуліганство, яке не може не викликати глибокого обурення, - заявив головний рабин Кишинева та Молдови Залман Абельскій.

"Прийшовши в неділю вранці в синагогу, я побачив на зовнішніх стінах намальовану свастику. Ми викликали поліцію, яка все зафіксувала. Але хто і чому так вчинив, ми не знаємо", - заявив рабин.

Він також нагадав, що подібна подія мала місце півроку тому. "Поліція шукає, я їм бажаю успіху", - додав Абельскій.

Паплюження столичної синагоги - це провокаційна дія, тому що "свастика є символом фашистів, які знищували євреїв", сказав головний рабин Молдови.

Він не знає, як коментувати таке "звернення" з боку вандалів, які намальовали на стінах синагоги свастику, карту т. з. "Великої Румунії" і написали гасло "Бессарабія - румунська земля".

"Ця свастика використовувалася фашистами, які вбивали євреїв, вони (нинішні вандали. - ред.) знають про це і, ймовірно, провокують нас", - підкреслив Залман Абельскій.

Нагадаємо, нещодавно у Кривому Розі відбулося урочисте відкриття синагоги "Бейс Штерн Шульман", яка, за даними єврейської громади, є однією з найбільших синагог у Східній Європі, побудованих після Другої світової війни.

Читайте також:

У Кривому Розі відкрили одну з найбільших синагог у Східній Європі

Хасиди влаштували безлади в Умані

В Умані націоналісти провели марш проти "хасидського свавілля"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: