У Румунії на місяць запроваджують надзвичайний стан через коронавірус

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Обмеження почнуть діяти в понеділок.

Від понеділка, 16 березня, в Румунії на місяць запроваджують надзвичайний стан - задля недопущенню активного поширення коронавірусу.

Про це оголосив президент Румунії Клаус Йоханніс, повідомляє телеканал Romania TV.

"Я вирішив оголосити надзвичайний стан на початку наступного тижня. Уряд зможе виділити більше грошей на медикаменти, необхідне обладнання. Така ситуація дозволить його купити", – пояснив своє рішення глава держави.

Раніше парламент Румунії ухвалив закон, який дозволяє батькам залишатися вдома задля догляду за дітьми в період надзвичайного стану.

Відео Коронавірус в Європі: як переживають карантин Франція та Іспанія

Ставлення до вірусу у Франції за останній тиждень змінилося. І причина цього об’єктивна - цифри. Італійський сценарій повторюється тут із запізненням у тиждень. Іспанія та, зокрема, Каталонія перебувають в режимі карантину: закрито все, окрім аптек та супермаркетів, котрі, втім, також майже пусті.  Більше про коронавірус

Коронавірус в Європі: як переживають карантин Франція та Іспанія

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 166 відео Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Спалах коронавірусу в Європі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції