У Румунії обирають президента

На тлі затяжної економічної рецесії та політичної кризи у Румунії проходять вибори президента, перші з моменту вступу країни до Євросоюзу. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

В неділю, 22 листопада, в Румунії проходять президентські вибори. Громадяни обирають майбутнього главу держави з-поміж 12 претендентів, але, як очікується, основні симпатії розділяться між трьома кандидатами – чинним президентом Траяном Бесеску, екс-главою МЗС Мірчею Джоане та главою Націонал-ліберальної партії Кріном Антонеску.

За соціологічними опитуваннями, рейтинг Бесеску становить близько 33%, Джоане - близько 30%. На думку експертів, швидше за все, у другий тур (який має відбутися 6 грудня.) вийдуть Бесеску і Джоане.

В п'ятницю ввечері троє фаворитів президентських перегонів взяли участь в теледебатах, пряму трансляцію яких вели провідні канали країни.

Учасники дебатів звинувачували своїх опонентів в корупції, некомпетентності, намагаючись перекласти один на одного відповідальність за непросту ситуацію, що склалася в країні.

Нагадаємо, останні два місяці Румунією пройшли масштабні страйки вчителів, поліцейських, лікарів та інших державних службовців. Вони припинили роботу, щоб продемонструвати свою незгоду з "політикою затягування поясів", рекомендованою уряду Міжнародним валютним фондом.

Передвиборну кампанію загострила і затяжна політична криза. У жовтні поточного року румунський парламент виніс вотум недовіри і відправив у відставку коаліційний уряд Еміля Бока. Новий кабінет так і не з'явився, оскільки депутати парламенту відмовляються підтримувати кандидатів на посаду прем'єра, який пропонує Траян Бесеску.

Ці вибори президента стануть першими з моменту вступу Румунії до Євросоюзу в 2007 році і шостими з моменту падіння комуністичного режиму в 1989 році.

Читайте також:

Парламент Румунії відправив уряд у відставку

У Румунії тисячі службовців провели протест проти низьких зарплат

800 тисяч людей у Румунії вийшли на вулиці, протестуючи проти вимог МВФ

У Румунії розпалася правляча коаліція

ВідеоУ Румунії обирають президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: