У Румунії почалися безстрокові акції протесту проти політики "затягування поясів"

Профспілки Румунії почали загальнодержавні страйки проти політики економії, яку здійснює уряд заради отримання кредиту МВФ.

У Румунії почався організований профспілками загальний безстроковий страйк проти політики "затягування поясів", що проводиться урядом за рекомендацією МВФ.

Сотні тисяч лікарів, педагогів, поліцейських, інших держслужбовців пікетують установи, у яких працюють. Усього, як очікується, в акції візьме участь до мільйона осіб: на цьому тижні до страйкуючих обіцяють приєднатися транспортники, металурги, працівники інших галузей. На 3 червня в Бухаресті та інших містах Румунії заплановані демонстрації протесту, пікетування уряду, парламенту.

Лідери профспілок, які організували акції протесту, визнають, що кількість страйкуючих поки що набагато менша, ніж очікувалося. Поки в акціях протесту беруть участь далеко не всі профспілкові організації. Деякі, заявивши про підтримку вимог страйкуючих, вичікують. Причину організатори страйків бачать в можливих звільенннях.

"Це стара тактика, яку намагається застосувати уряд, що давно довів свою некомпетентність. Але протести продовжаться, пройдуть і вуличні демонстрації", - упевнений голова румунської Федерації журналістських профспілок "Медіасінд" Крісті Годінак.

Напередодні уряд передав на затвердження до парламенту пакет антикризових заходів. Він передбачає зниження на 25% зарплат, на 15% пенсій, урізання соціальних програм, а також скорочення в найближчі роки близько 300 тисяч держслужбовців, а також низку інших жорстких заходів економії. Прем'єр заявив, що вимушений іти на них, щоб отримати черговий транш кредиту МФВ в 900 мільйонів євро.

Більшість румунів, які й без того живуть дуже скромно, шоковані цими планами. Умовляння президента Румунії Траяна Бесеску, що, "затягнувши пояси", румуни зможуть уникнути катастрофи, яка спіткала Грецію, не переконують їх. Не вірять вони і прем'єру, який обіцяє, що жорсткі заходи приймаються на рік, а потім, якщо ситуація в економіці покращиться, будуть скасовані. Люди обурені тим, що в останні роки політична еліта країни збагачувалася, а за рахунками доводиться платити простим громадянам.

У травні Румунія вступила в смугу соціальних потрясінь після того, як профспілки вивели на демонстрації протесту в Бухаресті й інших містах від 20 до 30 тисяч держслужбовців, викладачів, лікарів, шахтарів, пенсіонерів. Спостерігачі вже називають акції протесту, що розгораються в країні, найбільшими з часів падіння диктатора Чаушеску, портрети якого винесли деякі ностальгуючі за часами соціалізму демонстранти.

Опозиція, користуючись цим невдоволенням, називає заходи уряду соціальним геноцидом, жорстко критикує Бесеску, вказуючи на те, що саме він привів Румунію до нинішньої плачевної ситуації. Найбільша опозиційна Соціал-демократична партія має намір запропонувати Бесеску провести референдум, на якому вказати шляхи виходу з кризи повинен народ.

Читайте також:

Румунія виділила Молдові 102 млн євро безвідплатної фіндопомоги

Непальські маоїсти припинили всенародний страйк

Греція чекає на справжні народні бунти

У центрі Афін демонстранти підпалили банки, є жертви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: