Розгнівані масштабною корупцією румуни вимагають відставки уряду.

У столиці Румунії Бухаресті десятки тисяч людей взяли участь в антиурядовому мітингу. Поліція застосувала проти них водомети, сльозогінний газ і кийки, через що постраждали понад дві сотні людей.

Мітингувальники організувалися завдяки румунам, які живуть і працюють за кордоном. Вони розлючені масштабною корупцією в країні, низькими зарплатами та спробами правлячої коаліції на чолі із Соціал-демократичною партією послабити судову владу, передає Reuters.

ВідеоУ Румунії спалахнули протести через спробу влади пом’якшити покарання для корупціонерів

Громадян обурюють схвалені парламентом поправки до кримінального кодексу, які на їх думку розв’яжуть руки хабарникам та злодіям, тому вони вийшли на вулиці. Надвечір градус напруги зріс, з’явилась небачена кількість спецпризначенців. Учасники протестів кажуть, що влада вперше застосовує силу проти народу. У хід йде сльозогінний газ, на когось одягають кайданки.

У Румунії спалахнули протести через спробу влади пом’якшити покарання для корупціонерів

На акцію протесту приїхали представники румунської діаспори з Італії, Франції, Німеччини, США та інших країн. Мітинги відбувалися не лише у Бухаресті, але і в інших містах країни. Головною вимогою мітингувальників є відставка уряду і проведення дострокових виборів.

Під час демонстрації у столиці деякі мітингувальники спробували прорватися через поліцейські кордони до урядової будівлі, почали кидати у правоохоронців каміння та пляшки. У відповідь поліція застосувала сльозогінний газ і водомети, щоб розчистити від демонстрантів площу перед будівлею уряду.

За інформацією румунського агентства інформаційного Agerpres, внаслідок сутичок постраждали 247 людей. Госпіталізовані 16 людей, серед них - дев'ятеро правоохоронців і чотири мітингувальники.

Нагадаємо, 9 липня президент Румунії Клаус Іоганніс підписав указ про звільнення антикорупційного прокурора Лаури Кодрута Ковеші, одного з найбільш непримиренних борців з корупцією в країні. Раніше президент був категорично проти відставки Ковеші, проте її звільнення вимагала партія Соціал-демократів, яка контролює уряд, і міністр юстиції Румунії Тудорел Тоадер. 

Фотогалерея У Румунії поліція жорстоко розігнала багатотисячний антиурядовий мітинг: понад 200 постраждалих (14 фото)

 

Вибір редакції