У Румунії розгорівся скандал навколо страти Чаушеску і його дружини

Колишній революціонер представив журналістам копію декрету, підписаного колишнім президентом Іоном Ілієску, згідно з яким Чаушеску і його дружині замінили страту на довічне тюремне ув'язнення.

У Румунії розгорівся скандал навколо страти колишнього диктатора Ніколає Чаушеску і його дружини Єлени під час революції 1989 року. Голова румунської асоціації революціонерів Теодор Марієш стверджує, що їх розстріляли незаконно.

Як доказ колишній революціонер представив журналістам копію декрету, підписаного колишнім президентом Іоном Ілієску, згідно з яким Чаушеску і його дружині замінили страту на довічне тюремне ув'язнення.

З документа виходить, що Ілієску нібито підписав його 25 грудня 1989 року як голова Фронту національного порятунку, котрий узяв владу після повалення диктатури.

Марієш упевнений у достовірності документа і має намір довести це через експертизу. За його словами, І.ІЛІЄСКУ пом'якшив вирок за умови, що Чаушеску накаже співробітникам служби держбезпеки "Секурітате" припинити опір революціонерам у Бухаресті, де в ті дні по людях стріляли невідомі групи "терористів", приналежність яких досі не встановлена.

Сам Ілієску вважає представлений документ фальшивкою. "Це низькість стверджувати, що в день суду і страти Чаушеску я підписав такий указ", - заявив він журналістам.

Колишній глава Румунії підкреслив, що в грудні 1989 року підписав декрет про формування трибуналу, який судив диктатора і його дружину.

Подружжя Чаушеску, котре втікало з Бухареста під час грудневих подій, заарештували в невеликому містечку Тирговіште, де й розстріляли після поспішного суду. Того ж дня шокуюча відеозйомка вмираючого подружжя обійшла телеекрани всього світу.

Нова влада поквапно поховала останки в могилі під чужими іменами, без будь-яких розпізнавальних знаків, причому в різних місцях.

Нагадаємо, у Бухаресті почалася ексгумація тіл колишнього президента Румунії Ніколає Чаушеску і його дружини Олени, розстріляних в 1989 році.

Читайте також:

У Румунії відкрили могилу Ніколає Чаушеску

Опозиція надіслала Януковичу книжку про найвідоміших диктаторів світу

У Москві подали клопотання про ексгумацію останків Сталіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: