У Румунії шосту добу тривають антиурядові протести

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Напередодні в Румунії порушили справу через ймовірне надмірне застосування сили поліцейськими до учасників масових антиурядових виступів.

У Румунії шостий день тривають антиурядові акції протесту.

Про це пише Радіо Свобода.

Кілька сотень людей, попри спеку зібралися біля будівлі уряду в Бухаресті, вигукуючи антиурядові гасла.

За акцією стежить поліція.

Уряд Румунії оголосив п’ятиденні вихідні, починаючи з 15 серпня.

Напередодні в Румунії порушили справу через ймовірне надмірне застосування сили поліцейськими до учасників масових антиурядових виступів минулого тижня, внаслідок чого сотні людей були поранені.

Щоб розігнати демонстрантів, поліція застосувала водомети, сльозогінний газ, перцевий газ і кийки. Внаслідок сутичок, що спалахнули, понад 450 людей були поранені, зокрема і 30 поліцейських, близько 30 – арештували. Це викликало критику як всередині Румунії, так і з боку ЄС.

Фотогалерея У Румунії поліція жорстоко розігнала багатотисячний антиурядовий мітинг: понад 200 постраждалих (14 фото)

Президент Румунії Клаус Йоганніс розкритикував дії поліції і зажадав пояснення у Міністерства внутрішніх справ. Він також засудив дії активістів, які намагалися прорватися через поліцейські кордони і кидали в правоохоронців каміння.

ВідеоМасовий антикорупційний протест у Румунії: постраждали 440 осіб

Розгон протестів у Румунії. Масштабні демонстрації в урядовому кварталі Бухареста закінчилися сутичками. Постраждали 440 людей, більше півсотні  госпіталізовані. Антикорупційний протест організували румуни, які живуть закордоном. Повернулися експати спеціально на демонстрацію, до них долучилися і місцеві. За підрахунками ЗМІ, на вулиці вийшли близько 50 тисяч людей. Аби розігнати протестувальників, поліція застосовувала сльозогінний газ та водомети. 

Масовий антикорупційний протест у Румунії: постраждали 440 осіб

Керівна "Соціал-демократична партія" провела через парламент зміни до кримінального кодексу, які пом'якшують покарання за посадові злочини. Зміни оскаржуються в конституційному суді. Пізніше, згідно з рішенням конституційного суду країни, президент Румунії відкликав з посади головну прокурорку Національного антикорупційного директорату (DNA) Лауру Кодруцу Ковеши. Прихильники Ковеши пов'язують тиск на неї з розслідуванням випадків корупції серед членів керівної "Соціал-демократичної партії" та висопоставлених чиновників.

Також цьогоріч був засуджений лідер соціал-демократів Лівіу Драгня. У червні йому присудили три з половиною роки позбавлення волі за підбурювання до зловживання службовим становищем. Але ця ухвала ще не є остаточною, оскільки перебуває на стадії оскарження.

Вибір редакції