У Румунії штурмували президентський палац через скорочення пенсій

Сотні демонстрантів спробували увірватися у президентський палац у Румунії. Натовп був розсіяний поліцією.

У Румунії сотні демонстрантів, незадоволені рішеннями уряду про скорочення зарплат і пенсій, спробували увірватися в президентський палац у Бухаресті. Натовп був розсіяний поліцією.

Раніше прем'єр-міністр країни Еміль Бок оголосив про жорсткі заходи щодо зниження бюджетного дефіциту, щоб виконати умови для виплати нових траншів кредиту Міжнародного валютного фонду. Зокрема, передбачається на чверть знизити зарплати держслужбовців.

Конституційний суд Румунії в п'ятницю, як повідомляється, визнав частину урядового плану, що стосується скорочення пенсій, що суперечить конституції.

Наприкінці травняя, у Румунії почався організований профспілками загальний безстроковий страйк проти політики "затягування поясів", що проводиться урядом за рекомендацією МВФ. Сотні тисяч лікарів, педагогів, поліцейських, інших держслужбовців пікетували установи, у яких працюють.

Напередодні уряд передав на затвердження до парламенту пакет антикризових заходів. Він передбачає зниження на 25% зарплат, на 15% пенсій, урізання соціальних програм, а також скорочення в найближчі роки близько 300 тисяч держслужбовців, а також низку інших жорстких заходів економії. Прем'єр заявив, що вимушений іти на них, щоб отримати черговий транш кредиту МФВ в 900 мільйонів євро.

Читайте також:

Румунія виділила Молдові 102 млн євро безвідплатної фіндопомоги

Через вступ до Євросоюзу Румунія закриє 5 КПП на кордоні з Україною

Румунія організує спеціальне агентство з надання громадянства молдаванам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: