У Румунії тисячі службовців провели протест проти низьких зарплат

Румунський уряд, виконуючи рекомендації МВФ, проводить політику жорсткої економії. Румунці протестують проти цього. До акції планується залучити 20 тисяч людей.

Тисячі службовців вийшли на вулиці столиці Румунії для участі в тригодинному мітингу проти низького рівня заробітної плати в країні.

Румунські профспілки очікують, що всього в акції протесту візьмуть участь до 20 тисяч людей. Працівники вимагають встановити мінімальний рівень оплати праці в 155 євро (228 доларів) в 2010 році і закликають уряд згорнути плани, в результаті яких співробітники змушені брати в цьому році неоплачувану відпустку строком на 10 днів.

Плани з проведення акції протесту були оголошені під час безпрецедентного за своїми масштабами страйку держслужбовців в Румунії, в якій взяли участь, за попередніми даними, близько 800 тисяч людей.

З самого ранку 5 жовтня в країні не працювали фінансові установи, школи, соціальні служби. Лікарі в лікарнях надавали тільки екстрену допомогу. До страйку приєдналися працівники виправних установ і співробітники поліції, пов'язали білі стрічки на рукави форми на знак солідарності з протестуючими.

Люди були не згодні з політикою "затягування поясів", рекомендованої уряду Румунії Міжнародним валютним фондом у рамках програми з надання фінансової допомоги.

На думку експертів МВФ, для отримання чергового траншу кредиту, угоду про який було підписано в березні поточного року, країні необхідно провести реформу фінансової системи, а також провести скорочення службовців у державному секторі.

Згідно з домовленістю, найбідніша країна ЄС для подолання наслідків світової фінансової кризи отримає 12,9 мільярда євро від МВФ, 5 мільярдів євро від ЄС, 1-1,5 мільярда євро від Світового банку, а також допомогу від різних фінансових інститутів, серед яких Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Читайте також:

Тисячі антиглобалістів влаштували безлади в Стамбулі через сесію МВФ

Поліція Гвінеї розстріляла 157 демонстрантів

Пенсіонери перекрили центр Кишиневу, вимагаючи знизити тарифи

Тисяча прихильників екс-прем’єра Таїланду зібралося на мітинг у Бангкоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: