У Румунії вимагають скасування результатів виборів

Мірчу Джоане не вірить у власну поразку. Він програв усього 0,67% голосів.

Потерпілий поразку на президентських виборах у Румунії Мірчу Джоане звернувся до конституційного суду країни з проханням анулювати результати другого туру президентських виборів, за підсумками яких переміг діючий президент Траян Бесеску.

За підсумками другого туру президентських виборів, що пройшов у Румунії 6 грудня, діючий президент країни Траян Бесеску отримав 50,33% голосів, а один з лідерів Соціал-демократичної партії Румунії Мірчу Джоане - 49,66%.

"Я переконаний, що докази, які ми маємо і які ми продовжуємо отримувати, достатні для того, щоб дозволити конституційного суду прийняти прохання про анулювання другого туру президентських виборів", - заявив Джоане після подачі клопотання до конституційного суду 8 грудня.

Представники конституційного суду країни підтвердили ґінформацію про отримання запиту про анулювання результатів другого туру президентських виборів.

Дата можливого розгляду клопотання не повідомляється.

Траян Бесеску, у свою чергу, звинуватив опонентів у вчиненні тиску на дві організації, які займалися проведенням екзит-полів з метою збільшити відсоток підтримує Джоане електорату.

До оприлюднення результатів виборів повідомлялося, що, за даними опитувань на виборчих дільницях, опублікованих Інститутом соціологічних досліджень і маркетингу Румунії (Insomar), Джоане отримав підтримку 51,2 відсотка виборців, тоді як за Бесеску віддали свої голоси 48,8 відсотка учасників виборів. Схожі цифри приводила і компанія CURS, за даними якої за Джоане проголосували 50,7 відсотка тих, хто прийшов на вибори, а за Бесеску - 49,3 відсотка.

7 грудня після оголошення ЦВК остаточних результатів другого туру виборів, Джоане заявив, що він і його соратники не можуть "залишатися осторонь і дивитися", коли є так багато ознак, що вказують на підкуп голосів, "електоральний туризм" і множинне голосування.

"Електоральним туризмом" румунські ЗМІ називають вид фальсифікації, коли виборці переміщуються від однієї виборчої дільниці до іншої і голосують кілька разів.

Віце-голова Соціал-демократичної партії Лівіу Драгнеа раніше також заявляв про "велику кількість анульованих голосів" та інших порушеннях.

Спостерігачі Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) позитивно оцінили проведення другого туру президентських виборів у Румунії, але в той же час закликали владу країни вжити необхідних заходів "у зв'язку з залишаються недоліками і відновилися звинуваченнями у фальсифікаціях".

У першому турі виборів 22 листопада перемогу з незначною перевагою отримав діючий президент Румунії Траян Бесеску, набравши 32,44% голосів, проти 31,15% у основного суперника - Мірчі Джоане, колишнього міністра закордонних справ і лідера Соціал-демократичної партії. Після цього про підтримку Джоане заявили фінішувавший третім Крін Антонеску з Націонал-ліберальної партії (20,02%) і ще кілька менш впливових політиків. Усього в першому турі взяли участь 12 кандидатів.

Явка виборців тоді склала 54,37%, всього в країні зареєстровано близько 18 мільйонів виборців.

Президент Румунії обирається на п'ять років, одна людина не може обіймати цю посаду більше двох разів. Нинішні вибори президента стали першими з моменту вступу країни до Євросоюзу в 2007 році і шостими з моменту падіння комуністичного режиму в 1989 році.

Читайте також:

На виборах у Румунії переміг чинний президент

На виборах у Румунії президентом оголосили себе обидва кандидати

У Румунії відбувається другий тур президентських виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: