У Саудівській Аравії розгромлений великий осередок "Аль-Каїди"

Влада викрила терористичну групу, що складалася з 101 людини. В ході обшуків у них вилучено "пояси шахідів", зброя, а також комп'ютери та документи.

Влада Саудівської Аравії викрила великий осередок "Аль-Каїди", що діяв на території країни. За даними міністерства внутрішніх справ країни, в терористичну групу входила 101 людина. Всі вони заарештовані. В ході обшуків у них вилучено "пояси шахідів", зброя, а також комп'ютери та документи.

47 учасників угруповання є підданими Саудівської Аравії. У діяльності осередку також брав участь як мінімум 51 іноземець. За даними поліції, ці люди є громадянами Сомалі, Ємену, Еритреї та Бангладеш. Про національність ще трьох учасників групи нічого не повідомляється.

За даними "Аль-Джазіри", угруповання планувало організацію серії терактів на об'єктах нафтовидобутку і нафтопереробки в Східній провінції Саудівської Аравії.

Повідомляється, що більшість арештів пройшли в провінції Джазан недалеко від кордону з Єменом. Дати затримань не повідомляються.

Найбільший постачальник нафти на світовому ринку, Саудівська Аравія довгий час вважалася державою з відносно низькою активністю терористів. Однак у 2003-2006 роках тут сталася серія терактів, в результаті якої загинули більше 150 осіб, тисячі були поранені. Внаслідок жорстких заходів по боротьбі з тероризмом, прийнятих після цього владою королівства, в країні були відвернені більше 160 терактів. На початку 2009 року 991 людина опинилася на лаві підсудних за звинуваченням у зв'язках з "Аль-Каїдою".

На одному із судових процесів у справі про вибухи в Ер-Ріяді в липні 2009 року було засуджено 179 осіб. Як мінімум один терорист був засуджений до смертної кари.

Влада Саудівської Аравії вважає, що основна терористична загроза для королівства виходить з Ємену. На території цієї розрізненої южноаравійскої держави, населення якого приблизно дорівнює населенню Саудівської Аравії (близько 25 мільйонів людей), проживають переважно мусульмани-шиїти, в той час як населення Саудівської Аравії на 85 відсотків представлено сунітами. До шиїтів відносять себе 15 відсотків громадян королівства; практично всі вони проживають на території нафтоносної Східної провінції країни.

Уряд Ємену до недавнього часу вів боротьбу з численними угрупованнями шиїтських повстанців на півночі країни. У листопаді 2009 року останні навіть захопили частину території Саудівської Аравії, після чого збройні сили королівства завдали удару по позиціях бойовиків, у тому числі на території Ємену.

Також в останні роки в південному Ємені активно діє аравійське відділення "Аль-Каїди".

Читайте також:

ЦРУ заявило про ліквідацію більш ніж половини керівництва "Аль-Каїди"

У Пакистані заарештували прес-секретаря "Аль-Каїди"

"Аль-Каїда" пригрозила вбити іракців, котрі проголосують на виборах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: