У Саудівській Аравії телеведучого стратять за чаклунство

Алі Сабата стратять до кінця тижня, якщо міжнародне співтовариство не втрутиться.

Адвокат відомого ліванського телеведучого Алі Сабата, якого влада Саудівської Аравії засудила до страти за чаклунство, просить міжнародне співтовариство допомогти в процесі його звільнення.

За даними захисту, допомога потрібна терміново, тому що страта призначена вже на цей тиждень.

Адвокат Сабата вже зв'язався з президентом і прем'єр-міністром Лівану в надії на їхню допомогу і підтримку. Проте офіційні представники Саудівської Аравії дату страти не підтверджують, що в даному випадку звичайна практика в цій країні.

Нагадаємо, що ведучий був арештований в 2008 році в Саудівській Аравії, куди здійснював релігійне паломництво. На батьківщині, в Лівані, він вів телевізійне шоу, в якому пророкував майбутнє і давав поради глядачам.

У Лівані за подібні передачі Сабата ніхто судити не збирався, а от саудівська поліція моралі побачила в його поведінці чаклунські прояви. У результаті він був заарештований.

В ході допитів йому було обіцяно, що його відпустять на батьківщину, якщо він зізнається в пред'явлених йому звинуваченнях. Сабат зізнався, однак замість повернення до Лівану отримав смертний вирок.

Правозахисники вже звинувачували Саудівську Аравію в "полюванні на відьом". Незважаючи на те, що точного визначення поняття "чаклунство" влада не дає, негласно всім відомо, що за складання гороскопів та ворожіння можна потрапити у в'язницю або навіть поплатитися життям, тому що ці дії суперечать ісламу.

Тим часом це офіційне протиріччя не заважає рядовим мусульманам в Саудівській Аравії регулярно вдаватися до послуг чаклунів і ворожок. Експерти відзначають, що в цій країні дуже поширені забобони і вони поєднуються з жорсткими релігійними умовами.

У 2007 році єгиптянина-фармацевта влада Саудівської Аравії засудила до страти за те, що той нібито використовував чаклунство, сприяючи розлученню подружньої пари.

Читайте також:

Бізнесмен убив матір за чаклунство

Чаклунство на футбольному матчі призвело до загибелі 11 людей

Саудівська Аравія оголосила війну магії та чаклунству

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: