У Саудівській Аравії 85 членів "Аль-Каїди" можуть засудити до відсікання голови

Членів "Аль-Каїди" звинувачують у кількох гучних терактах, які сталися на території королівства в 2003-2004 роках.

Судовий процес над представниками найбільшого осередку "Аль-Каїди" на Аравійському півострові проходить в місті Джидда, Саудівська Аравія. Перед правосуддям постали 85 осіб. Їх звинувачують у кількох гучних терактах, які сталися на території королівства в 2003-2004 роках. Якщо провину підсудних буде доведено, їм може бути призначена страта шляхом відсікання голови.

Серед терактів, про які йде мова - атаки на житлові комплекси, в яких проживають іноземці. В результаті цих терактів загинули 129 осіб, у тому числі жінки і діти.

Слідство встановило, що ряд членів цього осередку планували підрив судна однієї з сусідніх держав для того, щоб спровокувати початок військового конфлікту між цією країною і Саудівською Аравією. Проте ЗМІ поки невідомо, яку державу мав на увазі державний обвинувач.

Також в ході судового процесу стали відомі дані про підготовку терористів до підриву найвищих будівель Ер-Ріяда, - веж торгово-офісних центрів Аль-Фейсалом і Аль-Мамляка.

Судовий процес над терористами проходить у відкритому режимі. На ньому присутні журналісти і представники правозахисних організацій. Державний обвинувач просить суд призначити підсудним вищу міру покарання, - страта шляхом відсікання голови.

Влада Саудівської Аравії з 2003 року веде боротьбу проти "Аль-Каїди".

У квітні МВС країни вперше оголосило точну кількість своїх громадян, які затримувалися з 2003 року за підозрою в причетності до діяльності "Аль-Каїди". В судових інстанціях зараз знаходяться справи понад п'ять тисяч підданих королівства, 600 громадян перебувають під слідством.

Читайте також:

Новий лідер "Аль-Каїди" збирається розв'язати війну з Ізраїлем

"Аль-Каїда" заявила про причетність до революцій в арабському світі

"Талібан" взяв на себе відповідальність за вбивство саудівського дипломата

Влада Саудівської Аравії відрізатиме пальці політичним інтервентам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: