У Саудівській Аравії надумали карати в'язницею і штрафами за жарти в соцмережах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Серйозне покарання може чекати на того, хто буде висміювати суспільну мораль і релігію.

Висміювання громадського порядку, релігійних цінностей і суспільної моралі може дорого обійтися в Саудівській Аравії. Влада країни вирішила карати громадян за публікації в соціальних мережах сатиричних матеріалів, повідомляє ВВС.

На порушників чекатиме ув’язнення строком до п'яти років або штраф у розмірі 800 тисяч доларів. Журналісти відзначають, що закон фактично унеможливлює будь-яку критику влади, оскільки тепер це можна трактувати, як неповагу до існуючого ладу.

ВідеоУ Саудівській Аравії жінкам офіційно дозволили кермувати автомобілем

Відучора вступив в дію дозвіл офіційно керувати автомобілями жінкам у Саудівській Аравії. Заявку на отримання водійських прав подали більше 120 тисяч жінок. Представники автомобільного ринку кажуть - завдяки появі водійок очікують зростання бізнесу до 10%, і вже планують різні заходи, аби залучити якомога більше клієнток. 

У Саудівській Аравії жінкам офіційно дозволили кермувати автомобілем

Минулого року поліція здійснила цілу серію затримань опонентів. Під арешт потрапили десятки саудівських активісток, що борються за права жінок, правозахисників, інтелектуалів та священнослужителів. Найвідомішим проповідником, якого затримали правоохоронці, є Салман аль-Ода. В соцмережах на нього підписані близько 14 мільйонів людей.

У вівторок саудівські активісти і члени родини чоловіка повідомили, що прокурори хочуть, аби його засудили до смертної кари. 61-річний чоловік був затриманий після того, як у своєму Twitter висловився про покращення відносин з Катаром. В результаті його звинуватили в підбурюванні до зміни влади.

Представники уряду поки офіційно не підтвердили інформацію про смертну кару для аль-Ода, але про вимоги прокурорів вже встигли написати кілька провладних видань Саудівської Аравії. Адам Кугл з організації Human Rights Watch написав у своєму Twitter: "Смертна кара у такій справі, як ця, - це новий рівень репресій".

Фотогалерея Мурашник з людей: Reuters показало, як 2 млн мусульман розпочали хадж у Саудівській Аравії (20 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції