У Сенат США внесли резолюцію по Лівії

Демократи і республіканці внесли резолюцію до верхньої палати Конгресу США. Вона підтримує американську військову кампанію в Лівії.

На розгляд верхньої палати Конгресу США внесено резолюцію, що підтримує американську військову кампанію в Лівії.

Документ був розроблений спільно демократами і республіканцями. На розгляд Сенату резолюцію внесли представники обох сторін – сенатор-демократ Джон Керрі і його республіканський колега Джон Маккейн.

Резолюція, представлена ​​сенаторам 23 травня, "схвалює обмежене використання військової сили в Лівії в рамках місії НАТО". Автори документа також підкреслюють, що головна мета США в Лівії – домогтися усунення від влади Муаммара Каддафі.

Майбутнє резолюції поки неясно. Дата її розгляду сенаторами ще не призначена. Невідомо також, коли документ надійде на розгляд Палати представників США (нижньої палати Конгресу). Так чи інакше у резолюції, узгодженої обома партіями, є всі шанси отримати схвалення конгресменів.

Представлена ​​Керрі і Маккейном резолюція є свого роду відповіддю на критику на адресу президента Барака Обами. Справа в тому, що американське законодавство (а саме Резолюція про розподіл військових повноважень) дозволяє главі держави проводити військову операцію без схвалення Конгресу, але лише строком не більше 60 днів.

20 травня цей термін минув (американці почали лівійську кампанію 19-20 березня), проте офіційного схвалення Конгресу Обама так і не отримав. У той же день президент направив у Конгрес листа, в якому в черговий раз розповів про важливість операції в Лівії, а також висловив сподівання на підтримку з боку законодавців.

Слід, утім, зазначити, що нинішня резолюція Керрі і Маккейна не містить прямого дозволу (або заборони) на військову кампанію в Лівії. Навпаки, в ній йдеться про те, що законодавці підтримують "обмежене" втручання у лівійські справи, для якого офіційного дозволу Конгресу не потрібно. Тим не менше це перша офіційна реакція американських конгресменів на військову кампанію Обами в Лівії.

Читайте також:

НАТО завдало найсильнішого авіаудару по Тріполі з початку операції

Лівійські повстанці відмовилися від будь-яких переговорів з Каддафі

Франція направила до Лівії бойові вертольоти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: