У Сенаті назвали дату остаточного голосування за імпічмент Трампа

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Справу імпічменту американського президента розглядатимуть ще кілька днів.

У Сенаті США призначили остаточне голосування у справі імпічменту президента Дональда Трампа на 5 лютого.

Про це пише СNN.

Зазначаєтсья, що сенатори розпочнуть голосування о 16-й годині за місцевим часом (23:00 за Києвом). Відповідну резолюцію вніс лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнелл в п'ятницю, 31 січня. Його рішення підтримали більшість сенаторів.

До судового розгляду у справі про імпічмент парламентарії мають намір повернутися в понеділок об 11:00 за місцевим часом (17:00 за Києвом). Вони обговорять голосування за винесення виправдання або обвинувачення американському лідерові.

25 вересня Білий дім опублікував стенограму телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським. Глави держав обговорювали сина колишнього віцепрезидента Джо Байдена – прямого конкурента Трампа на наступних виборах президента США. Це викликало скандал, який призвів до запуску імпічменту американського президента.

Палата представників Конгресу США проголосувала більшістю за оголошення імпічменту президенту Дональду Трампу. Вона затвердила дві статті звинувачення: зловживання владою (підтримали 230 конгресменів, проти – 197) і перешкоджання роботі Конгресу (за 229, проти – 198).

У січні 2020 року справу почав розглядати Сенат США. Процедура має вигляд судового процесу, у якому сенатори стають присяжними, а члени палати представників – стороною обвинувачення. Після цього відбувається голосування. Якщо дві третини сенаторів голосують "за" – президента відсторонюють від посади.

Залиште свій коментар

Вибір редакції