У Сенаті США зажадали від Пентагону звіту через недоотримання Україною військової допомоги

Дата публікації
Перегляди
1174
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Сенаті США зажадали від Пентагону звіту через недоотримання Україною військової допомоги

Фото: Associated Press

Американці заблокували суму в кількадесят мільйонів доларів.

Група сенаторів від Демократичної партії звернулася до керівника міністерства оборони США Марка Еспера з вимогою надати звіт щодо військової допомоги Україні. Про це повідомляє Голос Америки.

Ричард Дурбін, Патрик Ліхі, Джек Рід та Роберт Менендез цікавляться, чому "зависли" гроші з фонду Ініціативи безпекової допомоги Україні, котрі рішенням парламенту Сполучених Штатів були виділені для військової підтримки офіційного Києва. Зокрема, у листі сенаторів ідеться про половину суми в 35,2 млн доларів – ці кошти залишилися невитраченими, хоча призначалися для закупівлі летальної зброї та радарів. Депутати кажуть, що гроші заблокував Офіс із менеджменту та бюджету за вказівкою Білого дому.

На думку демократів, це "прямо протирічить фальшивим заявам, які робили особи за межами міністерства оборони, що блокування військової допомоги Україні не мало практичних наслідків". Сенатори вказують, що саме внаслідок того, що фонди були заблоковані, частина з них залишається на рахунках американського міністерства фінансів, а не в Україні. Автори листа нагадали, що за декілька останніх місяців від обстрілів підтримуваних Росією сепаратистів загинули 25 українських солдат.

"Пришвидшення надання критично важливої допомоги, яку Конгрес виділив, щоб покращити безпеку в Україні, важливе для того, щоб продемонструвати нашу відданість Україні під час цього хаотичного, недисциплінованого підходу, який наша Адміністрація обрала відповідно нашого важливого партнера і який викликає глибоке занепокоєння", - зазначають у Демократичній партії США. Сенатори закликали Пентагон прискорити виділення коштів, які були заплановані для надання військової допомоги Україні.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Сенатори-демократи закликають Пентагон розслідувати причини затримки військової допомоги Україні

Сенатори-демократи закликають Пентагон розслідувати причини затримки військової допомоги Україні

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1174
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація