Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Сербії порушили 45 справ проти найманців, які воювали у тому числі на Донбасі

У Сербії порушили 45 справ проти найманців, які воювали у тому числі на Донбасі

Кримінальний кодекс країни передбачає 10 років позбавлення волі за участь у конфліктах за кордоном.

У Сербії з кінця 2014 року порушили 45 кримінальних справ проти своїх громадян, які беруть участь у військових конфліктах за кордоном – на сході Україні та у Сирії.

Про це заявила представниця прокуратури Белграду Татьяна Секуліч, передає Українська правда з посиланням на сербське видання Politika.

За її словами, минулого року 24 особам висунули звинувачення в участі військових конфліктах за кордоном. Вищий суд Белграда виніс вироки стосовно 28 таких осіб.

Видання пише, що зараз в Україні і Сирії залишаються лише кілька десятків сербів.

Сербія у жовтні 2014 року внесла зміни до Кримінального кодексу, які передбачають покарання у вигляді позбавленні волі на термін до 10 років для сербських громадян, що беруть участь у військових конфліктах за кордоном або вербують людей для участі у таких конфліктах.

Нагадаємо, Сербія виступила проти України з критикою та погрозами через буцімто спробу розсварити сербів із росіянами. Заяву відповідного змісту зробив міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич. Країна викликала з Києва свого посла Раде Булатовича для консультацій. Белград закидає Києву порушення українським послом Олександром Александровичем Віденської конвенції про дипломатичні відносини. Дипломат заявив, що Росія використовує Сербію, аби розпалити війну на Балканах та знищити Європу. Він також зауважив, що сербська влада не реагує на присутність своїх громадян на окупованому Донбасі в складі незаконних збройних формувань. За даними СБУ, на боці терористів воює щонайменше 300 сербів. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін також викликав Александровича до Києва на консультації.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції