У Сербії - 10 річниця початку бомбардувань НАТО

24 березня в Сербії пройдуть церемонії, присвячені 10-річчю від початку військової операції НАТО "Милосердний агнел".

Деталі - на відео (без коментарів. АР).

О 12 годині по всій країні знову завиють сирени повітряної тривоги.

О 19:45 – час початку першого бомбардування – на згадку про загиблих у церквах битимуть у дзвони. До пам’ятників, встановлених на місцях загибелі мирних жителів, покладуть квіти.

Цього дня відбудеться також урядове засідання, на котрому виступить прем’єр країни Мірко Цвєтковіч.

За даними міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch під час бомбардувань, що тривали 78 діб, загинуло щонайменше 500 людей.

Сербська влада стверджує, що було вбито 2 тисячі мирних мешканців та 1 тисяча військових та поліцейських, ще близько 10 тисяч людей отримали поранення.

Сербські джерела стверджують, що за 11 тижнів військової операції НАТО по території країни було нанесено 2 300 ударів по 995 військовим та цивільним об’єктам. Серби заявляють, що в боєприпасах Альянсу використовувався заборонений радіоактивний компонент – збіднений уран (U-238).

До цього часу більшість будівель у столиці Сербії Бєлграді, зруйновані бомбардуваннями авіації НАТО відновлені, але кілька з них залишені без реконструкції на згадку подій 10-річної давнини.

Північноатлантичний альянс почав військові дії проти Сербії, звинувачуючи її в організації масових вбивств та етнічних чисток на території Косова. У Белграді заявляли про необґрунтованість таких звинувачень.

Військова операція НАТО була першою в історії блоку, проведеною проти незалежної держави. Альянс не мав підтримки Ради Безпеки ООН, та й у самому НАТО далеко не всі безумовно підтримували ту акцію.

Читайте також:

Зіткнення сербів з косовською поліцією: 55 постраждалих

Косово і Сербію розділять миротворці

Сербія хоче поділити Косово

Косово святкує річницю незалежності

ВідеоРічниця бомбардувань

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: