Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У школі Тетчер прозвали зубочисткою, а у виші вона ледь не вийшла заміж за графа

Перед своїм дебютом на Даунінг стріт Залізна леді два тижні сиділа на жорсткій дієті.

У Лондоні готуються до поховання Маргарет Тетчер із королівськими почестями. План церемонії Маргарет Тетчер затвердила особисто. Таку важливу справу, як власний похорон, Залізна леді не могла довірити нікому, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

В підручники з історії Тетчер увійшла раніше, ніж їй встановили пам'ятник у британському парламенті. Історією вона стала в той самий момент, коли ступила на Даунінг стріт як прем'єр.

Перед своїм дебютом вона два тижні худнула: в її архівах є аркуш з дієтою з грейпфрутів та яєць і нагадуванням повернутися до нормального харчування.

У своїх ранніх інтерв'ю Тетчер говорила: "Жінка не стане прем'єром, бо чоловіки – занадто упереджені".

Однак так сталося, що вона керувала Британією довше, ніж будь-хто з чоловіків, - 11 років.

Дивіться ФОТО: Тетчер стала героїнею фотожаб: зустрічі у пеклі і потойбічні розмови з бен Ладеном

90-річна Крістін Купер, яка разом з Маргарет Тетчер ходила в школу у Грентамі, розповіла про свою подругу. Вона згадує, що відмінниця Меггі писала вірші, співала і була капітаном хокейної команди. А за гострий язик у школі її прозвали "зубочисткою".

"Я добре пам'ятаю, вона була дуже серйозна, хоча, звісно, ніхто не міг передбачити, як далеко вона піде", - каже Крістін.

Усього добиватися власною працею Маргарет навчив батько, власник бакалійної крамнички, який потім став мером Грентама. Меггі конспектувала для нього виступи політиків і назавжди запам'ятала: не варто йти за натовпом, людей треба вести за собою.

Політика вже була головним захопленням Маргарет, коли вона вступила до престижного Оксфорду. Там вона мало не стала графинею. Пліткують, що Маргарет закохалася у молодого аристократа, але його батьки були проти шлюбу з донькою бакалійника. А дівчина, як передає легенда, і не намагалася їм сподобатись.

Читайте: "Залізна" Маргарет Тетчер: "Не скажу, що мені пощастило. Просто я заслужила це"

"Соціальне життя студентів у 40-ві було зовсім іншим. Маргарет дуже любила музику, ходила на концерти", - пригадала працівниця Сомервільського коледжу Емі Кросвелер.

Скоро Маргарет висунули кандидатом до парламенту від консерваторів. Свої перші вибори 25-річна Маргарет програла. Але саме тоді вона отримала, як багато хто вважає, дещо важливіше – Деніса Тетчера.

Він був за її спиною впродовж усього життя - на три кроки позаду, як вимагає офіційний протокол. Журналісти відкрито підсміювалися над чоловіком впливової жінки: "Хто у вашій сім'ї носить штани?" - "Я ношу, - відповідав Тетчер. - А також перу та прасую…"

Старший за неї, розлучений бізнесмен, підвіз Маргарет на своєму "Ягуарі" - так вони познайомились. Багато хто вважав, це був шлюб з розрахунку: але 52 роки разом довели інше. Після його смерті Залізна леді вперше не стримала сліз на публіці.

Читайте: За рік до розвалу СРСР Тетчер образила Україну, порівнявши її з Каліфорнією

Зубожіння, безробіття, інфляція – такою була Британія, коли Тетчер стала прем'єром. Виправляла ситуацію Меггі залізною рукою: закрила шахти, бо ця галузь обходилась країні занадто дорого, та ввела подушний податок (не маєш грошей – відпрацьовуй).

вона приватизувала державні компанії, а людям дозволила привласнити муніципальне житло. Її філософія була простою: наполеглива праця може зробити багатим кожного.

Залізною Леді її зробила радянська преса, і Тетчер прізвисько дуже сподобалось: "Росіяни кажуть, я – Залізна леді. І вони праві".

На ситуацію у світі вона впливала не менше. І саме зовнішня політика безкомпромісної Меггі призвела до краху її кар'єри на Даунінг Стріт.

Ключовим моментом її зовнішнього тріумфу була війна за Фолклендські острови. На початку 80-х Тетчер вибила звідти аргентинський десант. Британцям це сподобалось, тому її рейтинг, вбитий непопулярними реформами всередині країни, стрімко зріс.

Із "бідного хлопця Європи" Тетчерівська Британія перетворилася на рівноправного партнера супердержави США. Її особисту дружбу з Рейганом назвали "політичним шлюбом". І саме Тетчер приписують фразу, яка, фактично, поклала край холодній війні. "З ним можна мати справу", - сказала вона про Михайла Горбачова.

Втім, залізна рука стала заважкою навіть для соратників по партії. Коли Тетчер відмовилась переходити із фунта на євро, консерватори обрали собі іншого лідера. Пізніше Маргарет називала це "зрадою із усмішкою на обличчі".

Через 2 роки королева дарувала леді Тетчер титул Баронеси. Але британці й зараз, після її смерті, не можуть помиритися: добре чи погано те, що отримало назву тетчеризм. Навіть у її рідному місті ніяк не домовляться, чи варто звести баронесі пам'ятник.

Останні роки для Тетчер були складними. Вона хворіла, плутала дати і не усіх впізнавала. Але навіть в такому стані головним для неї було – не виглядати слабкою.

Поховають Леді Тетчер поруч із тим, хто підтримував її усе життя, – Денісом Тетчером.

Кореспондент ТСН Ірина Павленок.

ВідеоСмерть Маргарет Тетчер: чим запам'яталася "залізна леді"

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції