У Шотландії виявили коров’ячий сказ – востаннє його спалах розвалив сільське господарство Британії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вживання зараженого м'яса смертельно небезпечне для людей.

У Шотландії на фермі зафіксували перший за багато років випадок коров'ячого сказу.

Про це повідомляє CNN, посилаючись на уряд Шотландії. 

Зазначається, що вживання м'яса заражених корів може викликати у людей хворобу Крейтцфельдта-Якоба, яка у більшості випадків закінчується летально.

Уряд каже, що ферму, де виявили хворобу, ізолювали та провели інші стандартні заходи безпеки. Загрози здоров'ю людей немає, запевняють там.

Цей випадок став першим у країні "відколи масова епідемія спустошила сільське господарство Британії на багато років".

Губчаста енцефалопатія великої рогатої худоби, яку також називають коров'ячим сказом, вражає нервову систему тварин. Вперше у Великій Британії була виявлена ​1986 року. До 2001 року від інфекції постраждали 180 тисяч голів худоби. Спалах досяг свого піку у січні 1993 – тоді кожен тиждень у Британії реєструвалась тисяча нових випадків зараження.  

1996 року була введена глобальна заборона на експорт яловичини з Британії. ЄС скасував її лише 10 років потому.

Нагадаємо, п'ятикілометрову карантинну зону облаштували довкола села Міняйлівка на Одещині, де зафіксували спалах антраксу. Звідти напередодні з однаковими симптомами шпиталізували п'ятьох місцевих жителів і в одного вже офіційно підтвердили наявність збудника сибірки. Із села заборонили вивозити м'ясо і молоко, закрили пасовище, а в сусідніх населених пунктах масово вакцинують худобу.

ВідеоЛікарі нагадують про небезпеку та легкість зараження сибірською виразкою

Сибірська виразка - хвороба, яка надзвичайно швидко поширюється. В Україні останній випадків сибірки був у 2012 році в Черкаській області. Це небезпечна інфекційна хвороба, що передається від тварин до людей. Передається легко і швидко - від шкіри до шкіри, через кишківник, коли людина п'є молоко чи їсть м'ясо зараженої тварини та повітряно-крапельним шляхом. 

Лікарі нагадують про небезпеку та легкість зараження сибірською виразкою

Залиште свій коментар

Вибір редакції