У шотландський порт прибув найбільший атомний підводний човен британських ВМС

АПЛ класу Astute володіють більш досконалими системами навігації та зв'язку, а також здатністю маневрувати в достатньо дрібних прибережних водах.

У п'ятницю, 20 листопада, в порт свого постійного базування прибув найбільший і потужний ударний підводний човен, коли-небудь побудований для ВМС Великобританії.

Як повідомляє міністерство оборони Сполученого Королівства, нова АПЛ одержала ім'я за назвою класу - Astute ("Хитромудра"). Після ряду випробувань, які завершаться в 2010 році, субмарина остаточно заступить на бойове чергування і отримає приставку HMS (Her Majesty's Ship – "Корабель Її Величності").

АПЛ класу Astute володіють більш досконалими системами навігації та зв'язку, а також здатністю маневрувати в достатньо дрібних прибережних водах. Нові підводні човни завдовжки 97 метрів будуть оснащені більшою, ніж у їхніх попередників, кількістю торпед "Риба-меч" і крилатих ракет "Томагавк". Екіпаж субмарин буде нараховувати близько 100 чоловік.

Підводні човни нового покоління будуть здатні здійснити кругосвітнє плавання без спливання на поверхню. При цьому вони не потребують дозаправки, тому що мають автономний атомний реактор.

Особливістю також є те, що на підводних човнах класу Astute не буде звичного перископа. Замість нього встановлена спеціальна відеокамера, яка з'являється на поверхні води на лічені секунди і робить зйомку околиць на 360 градусів.

"Субмарини класу Astute - це справді нове покоління неймовірно потужних суден, які стануть основою універсальності і технічної досконалості Королівських ВМС для успішного виконання завдань по всій земній кулі", - заявив перший лорд Адміралтейства (командувач ВМС) адмірал сер Марк Стенхоуп.

Відзначимо, що нові АПЛ замінять субмарини класу Swiftsure і Trafalgar, що стояли на озброєнні ВМС Великобританії з 1970-80-х років. У найближчі роки буде завершено спорудження ще трьох підводних човнів класу Astute, всі назви яких починаються з латинської літери А: Ambush (Засідка), Artful (Майстерна) і Audacious (Безстрашна).

Нагадаємо, в 2006 році тодішній прем'єр-міністр Великобританії Тоні Блер оголосив про намір у найближчі 20 років вивести з експлуатації два підводні човни, побудувавши натомість одну нову субмарину.

У вересні цього року нинішній прем'єр Гордон Браун заявив, що до середини 2020-х років його країна, ймовірно, буде готова залишити на озброєнні три підводні човни, оснащені ядерною зброєю. Повідомлялося, що Сполучене Королівство має в своєму розпорядженні чотири атомні підводні човни класу Vanguard. На кожній з них знаходиться за 16 ядерних ракет типу Trident.

Читайте також:

Човен "Нерпа", на якому загинули 20 чоловік, вийшов в море

В Індії перекинувся човен з дітьми, вісім жертв

Моряки з Arctic Sea розповіли свою версію викрадення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: