У штабі Агентства нацбезпеки США шукають російських шпигунів

Після шпигунського скандалу влітку цього року, ФБР та Агентство національної безпеки США шукають у своїх структурах російських "кротів".

Агентство національної безпеки (NSA) США проводить секретне розслідування в штаб-квартирі відомства у Форт-Мід (штат Меріленд) з метою виявити впроваджених туди агентів російської розвідки.

Як розповіли джерела, у NSA вважають, що Москва використовувала російських нелегалів, заарештованих минулого літа, "для зв'язку з одним або кількома агентами в цьому відомстві, яке займається збором розвідданих електронними засобами та дешифровкою шифрів".

До внутрішнього розслідування у цій справі підключилося ФБР.

Російські шпигуни, на погляд NSA, можуть діяти і в інших розвідувальних структурах Пентагону, наприклад в Агентстві оборонної розвідки. "NSA впевнена, що в NSA є щонайменше один", - зазначило джерело.

NSA і ФБР утрималися від коментарів.

Імовірно, що причиною проведення перевірки послужив шпигунський скандал, коли минулого літа з США було вислано 10 російських агентів. У липні їх обміняли в аеропорту Відня на чотирьох росіян, засуджених раніше в РФ за шпигунство.

Шпигунську мережу, за неофіційними даними, здав колишній співробітник служби зовнішньої розвідки РФ, який втік до США незадовго до офіційного візиту президента Росії Дмитра Мєдвєдєва.

Днями прем'єр-міністр РФ Володимир Путін в інтерв'ю Ларрі Кінгу запевнив американців, що викриті шпигуни "не завдали жодної шкоди інтересам Сполучених Штатів".

Як пояснив Путін, основне призначення нелегальної розвідки - активно працювати в період криз і розриву дипломатичних відносин, коли інші засоби розвідки неефективні або неможливі. Саме таку підготовчу роботу вели російські нелегали в США, заявив Путін.

Читайте також:

WikiLeaks: Путін особисто віддав наказ убити Литвиненка

Викрито зрадника, який здав російських шпигунів у США

Мєдвєдєв нагородив депортованих зі США російських шпигунів

Російська "Мата Харі" спокусила американського мільйонера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: