У Швеції назвуть ім'я першого лауреата Нобелівської премії-2011

Стартує головна наукова подія року. У Стокгольмі та Осло цього тижня оголосять лауреатів щорічної Нобелівської премії.

У Швеції відкривається 110-й Нобелівський тиждень. В понеділок, 3 жовтня, у Стокгольмі оголосять ім'я першого лауреата Нобелівської премії за 2011 рік - в галузі фізіології та медицини.

Серед головних претендентів на винагороду називають двох вчених, які досліджували деякі аспекти виникнення ожиріння, і фахівця, який визначив спосіб виробництва стовбурових клітин без використання людських ембріонів.

Найближчими днями стануть відомі лауреати премії і в інших дисциплінах. Так, 4 жовтня у шведській столиці буде оголошено про рішення Нобелівського комітету з фізики, 5 жовтня - з хімії. А 8 жовтня в Осло буде названо лауреата премії миру. Власник "Премії з економіки пам'яті Нобеля", заснованої Банком Швеції в 1968 році, визначиться 10 жовтня. Дата присудження премії з літератури поки не оголошена, але, за традицією, це відбувається в перший або другий четвер жовтня.

Цього року Нобелівський комітет вдався до особливих запобіжних засобів, щоб ім'я лауреата не стало відомо раніше терміну. Рік тому це сталося - одна зі шведських газет повідомила про рішення Нобелівського комітету за кілька годин до того, як воно було оприлюднене. І хоча в самому комітеті публікацію тоді назвали простим збігом, багато хто сприйняв це як витік секретної інформації.

Тим часом наукові розділи газет і журналів традиційно роблять власні припущення. Оглядачу центральної Dagens Nyheter Карін Бойс кілька разів вдавалося правильно визначити лауреатів напередодні офіційного оголошення.

Цього року Бойс прогнозує вручення премії з медицини за одне з трьох відкриттів. Перше - метод виробництва стовбурових клітин зі звичайних клітин організму, розроблений японцем Сін'я Яманака.

Друге - відкриття ядерних гормональних рецепторів, зроблене французом П'єром Шамбоном та американцями Рональдом Евансом і Елвуд Дженсеном. Третє - виявлення рецепторів, що відповідають за відчуття болю, спеки та холоду, американцем Девідом Джуліусом.

На Нобелівську премію миру цього року претендують арабські блогери та головні ораганізатори революції в Єгипті. Крім того, лауреатами можуть стати засновник WikilLeaks Джуліан Ассанж, колишній канцлер Німеччини Гельмут Коль, російська правозахисниця Світлана Ганнушкіна.

Також букмекери склали список претендентів на Нобелівську премію з літератури: серед них Умберто Еко, Мілан Кундера, Харукі Муракамі, Філіп Рот, Петер Хандке, Віктор Пєлєвін і Боб Ділан. Очолює список 81-річний сирійсько-лівійський поет Адоніс (справжнє ім'я - Алі Ахмад Саір Асбарі).

Читайте також:

Пєлєвіну пророкують Нобелівську премію

Нобелівську премію миру-2010 вручили порожньому кріслу

Китай заснував власну Нобелівську премію миру

Інтернет номінували на Нобелівську премію миру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: