Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Швеції переполошилися через радіоактивних кабанів через 31 рік після Чорнобиля

Рівень випромінювання в одному з них перевищено в 10 разів.

У Швеції зростають побоювання з приводу стада радіоактивних диких кабанів, що рухаються на північ через всю країну. У однієї з тварин, убитих мисливцями, рівень радіації був у 10 разів вище за норму.

Про це повідомляє The Telegraph.

1986 року, коли сталася аварія на Чорнобильській АЕС, радіоактивна хмара пролетіла над Швецією. Потім пішов дощ і на землю випали радіоактивні елементи. Останнім часом рівень радіації серед оленів і лосів знизився, але кабани перемістилися в райони, які найбільше постраждали від радіації.

Кормові звички диких кабанів означають, що вони більше піддаються впливу йоду і цезію-137, залишені у результаті катастрофи 1986 року, ніж інші тварини.

Екологічний консультант Ульф Фрікман цього тижня попередив місцевих мисливців в Евле, що приблизно в 180 км на північ від Стокгольма, про "надзвичайно високий рівень радіації" серед місцевих кабанів.

"Це найвищий рівень, який ми коли-небудь вимірювали", - сказав він після тестування вбитої тварини в селі Тярнсьо між містами Уппсала і Евле. Рівень випромінювання спійманого кабана склав 16 000 беккерелів на кілограм (Бк /кг) при допустимій нормі у 1500 Бк/кг. В цілому, із 30 кабанів, яких команда Фрікмана перевірила в цьому році, тільки шість були нижче допустимої норми.

Оскільки грунт в деяких районах на північ від Тярнсьо більш ніж в два рази забруднений, очікується, що рівень радіації серед кабанів буде лише зростати.

"Коли кабани досягнуть наших найбільш забруднених областей, ми очікуємо, що рівень випромінювання в них буде дорівнювати 40 000 Бк/кг. Це починає виглядати для нас ніби знову 1986 рік", - сказав Фрікман.

Кабани з високим рівнем радіації рідко мають негативні наслідки для свого здоров'я через короткий термін свого життя, але люди, які споживають їхнє м'ясо, мають підвищений ризик розвитку раку. Між тим, у Швеції дуже популярне полювання на кабанів.

Фотогалерея Reuters показало моторошні фото безлюдної чорнобильської Зони відчуження (12 фото)

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції