У Швеції почалася "науково-культурна оргія" - тиждень Нобелівських урочистостей

Усього цього року високу нагороду отримають 11 осіб. Почесні гості вже приїхали до Стокгольма і оселилися в одному із найзнаменитіших у світі готелів - "Гранд-готелі".

У Стокгольмі в понеділок починається тиждень Нобелівських урочистостей. Дев'ять лауреатів, яким премія буде вручена 10 грудня у філармонії шведської столиці, вже прилетіли до Швеції.

На лауреатів-2010 чекає вкрай насичений графік: інтерв'ю, конференції, зустрічі зі студентами, концерти і, звичайно, банкет, який є кульмінацією всього тижня.

"Це справжня науково-культурна оргія", - так охарактеризував майбутній тиждень голова правління Нобелівського фонду Мікаель Сульман.

Лауреатів супроводжують їхні близькі, друзі та колеги. Кожен Нобелівський лауреат може включити до складу своєї офіційної делегації не більше 14 осіб.

Власника нагороди в області економіки Дейла Мортенсена будуть "підтримувати", наприклад, 8 онуків у віці від 7 до 17 років.

Вихованці російської наукової школи, професор Манчестерського університету Андрій Гейм і Костянтин Новосьолов, приїхали на урочистості з сім'ями. Гейма супроводжує дружина і 10-річна дочка, Новосьолова - мама, тато, сестра, дівер, дружина і однорічні дівчинки-двійнята. До складу їхніх делегацій також входять Нобелівські лауреати в галузі фізики 1985 року Клаус фон Клітцинг і 2004 року Франк Вільчек.

Почесні гості оселилися у центрі міста навпроти Королівського палацу в одному із найзнаменитіших у світі готелів - "Гранд-готелі".

Усього цього року високу нагороду отримають 11 осіб. За станом здоров'я в урочистостях не братиме участь лауреат у галузі медицини Роберт Едвардз. Премію за нього отримає дружина Рут.

Премію миру, згідно із заповітом Нобеля, вручають в Осло. Однак її лауреат цього року - китайський правозахисник Лю Сяобо – не зможе отримати її особисто, оскільки перебуває у в'язниці в Китаї.

Нобелівські дні в Осло дещо коротші за стокгольмські і пройдуть вони з 9 по 11 грудня.

Завершаться дні рок-концертом, який традиційно організовують на честь лауреата наступного дня після церемонії вручення нагороди.

Сума кожної з Нобелівських премій цього року, як і всіх попередніх, - 10 мільйонів шведських крон (близько 1 мільйона євро).

Читайте також:

Ув'язнений лауреат Нобеля попросив дружину отримати за нього премію

Нобеля з літератури отримав перуанський письменник

Росіяни отримали Нобеля з фізики за створення наноматеріалу

Нобеля з медицини отримав автор технології "зачаття у пробірці"

Нобелівська премія цього року - найменша за десятиріччя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: