Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У шведському місті накидали гною в парках, щоб завадити людям там збиратись

У шведському місті накидали гною в парках, щоб завадити людям там збиратись

Сморід від курячого посліду має відвадити людей збиратись там під час пандемії коронавірусу.

Влада шведського міста Лунд вигадала спосіб, який має завадити людям масово збиратись у місцевих парках – на озброєння взяли гній.

У найбільш людних місцях по траві розкидали курячий послід. Так уб'ють одразу двох зайців, вважає місцевий муніципалітет, і газон удобрять, і завадять новим зараженням під час весняного фестивалю.

Саме сьогодні в Швеції відзначають так звану "Вальпургієву ніч" - язичницьке свято, що символізує кінець зими. Щороку воно збирає на природі тисячі людей, а в умовах пандемії - це потенційний ризик.

Швеція - одна з небагатьох країн, яка попри коронавірус, не оголошувала суворого карантину. Школи та громадський транспорт працюють у звичайному режимі. Влада таке рішення пояснює тим, що не хоче порушувати засад шведської демократії і наражати суспільство на ризики домашнього насильства, депресію та зловживання алкоголем.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції