У Швейцарії легалізують героїн?

У Швейцарії сьогодні проходить референдум про легалізацію героїну в спеціалізованих лікувальних центрах для наркоманів.

Програма розповсюдження безкоштовних наркотиків діє в Швейцарії з 1994 року, вона була схвалена парламентом країни і користується підтримкою населення. Проте, згідно з Конституцією Швейцарії, затвердження програми на постійній основі вимагає схвалення на референдумі.

У Швейцарії діють 23 спеціалізованих клініки, в яких на лікуванні знаходяться майже 1,3 тис. наркоманів, залежних від "жорстких" наркотиків. Їм видаються строго відміряні дози героїну, які не можуть привести до передозування. На думку швейцарської влади і незалежних експертів, програма довела свою ефективність: у країні знизилася кількість злочинів, пов'язаних з наркотиками, багато наркозалежних хворих змогли успішно соціалізуватися.

За даними соціологічних досліджень, більше 60% жителів Швейцарії підтримують суперечливу програму. Інші країни уважно вивчають досвід Швейцарії, повідомляє Associated Press.

Проте проти швейцарської програми полегшення життю наркоманів виступають відповідні відомства в Сполучених Штатах і в Організації Об'єднаних Націй.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: