У Швеції дозволили евтаназію

Невиліковним хворим дозволили самим вирішувати: хочуть вони бути підключеними до апаратів життєзабезпечення чи ні.

Міністерство охорони здоров'я Швеції ухвалило, що пацієнти в цій країні тепер можуть вимагати відключення від апаратів життєзабезпечення.

Шведське медичне товариство раніше звернулося до влади з проханням прояснити правову ситуацію навколо евтаназії.

Справа в тому, що один закон дозволяє шведським пацієнтам самостійно вирішувати, коли припинити лікування, а інший закон зараховує евтаназію до карних дій.

Роз'яснення МОЗ також стало реакцією на лист 32-річної жінки, яка з шестирічного віку підключена до апарату штучної вентиляції легенів. У своєму листі шведка попросила уряд дозволити їй піти з життя.

"Це завжди особиста справа пацієнта - вирішувати спільно з лікарем, яким чином буде проводитися лікування. Оскільки Міністерство охорони здоров'я не приймає рішення щодо кожного окремого випадку, ми можемо створити спільну правову основу, і зараз ми це зробили", - йдеться в опублікованій у понеділок заяві представника міністерства охорони здоров'я Швеції Андерса Прінтца.

МОЗ королівства повідомив також, що "законодавство у сфері медичного обслуговування підкреслює свою повагу до пацієнтів, їх прагнення до самостійності".

Відомство також пояснило, що тепер, "якщо пацієнт не бажає, щоб були розпочаті або тривали заходи з підтримання життя, лікар зобов'язаний поважати його бажання".

Право відключення від апаратів життєзабезпечення отримали важкохворі або невиліковні пацієнти, а рішення про припинення підтримки їхнього життя приймають медики. Тому питання про те, до кого може бути застосована евтаназія, залишається суперечливим.

У березні 2009 року Люксембург легалізував евтаназію і третім у ЄС дозволив "спокійно йти з життя" - після Бельгії і Нідерландів, де відповідні закони були прийняті у 2002 році. У Швейцарії лікар теж може допомогти безнадійно хворій людині піти з життя: лікар може дати хворому препарат, який той повинен ввести собі самостійно.

У Великобританії у 2009 році часті випадки евтаназії піднімають питання про необхідність законодавчо закріпити всі її аспекти. У зв'язку з цим британський письменник-фантаст сер Террі Претчетт, що страждає від прогресуючої хвороби Альцгеймера, пропонує заснувати спеціальний суд, який розглядатиме справи тих, хто зважилися на евтаназію.

За його словами, медицина має почати не тільки допомагати людям гідно жити, а й спокійно померти в колі сім'ї.

Читайте також:

Французький парламент відхилив законопроект про легалізацію евтаназії

У Німеччині розпочався суд над лікарем-вбивцею

"Доктор Смерть" читає лекції з правильного самогубства

Телеглядачі Великобританії побачили в ефірі евтаназію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: