У Швеції вручили Нобелівські премії

Кожен з 12 лауреатів-учасників стокгольмської церемонії отримав Нобелівський диплом і медаль з рук короля Швеції Карла XVI Густава.

У четвер, 10 грудня, в Концертному залі шведської столиці пройшла церемонія вручення Нобелівських премій 2009 року в області літератури, медицини чи фізіології, фізики, хімії, а також економічної премії.

Кожен з 12 лауреатів-учасників стокгольмської церемонії отримав Нобелівський диплом і медаль з рук короля Швеції Карла XVI Густава. Крім того, лауреати отримали документ, що підтверджує присуджену їм суму. У кожній з номінацій вона склала 10 мільйонів шведських крон (близько одного мільйона євро), однак ці гроші багатьом лауреатам доведеться ділити між собою, тому що деякі премії дісталися відразу декільком людям.

Відзначимо, що за церемонією стежили півтори тисячі гостей. Серед них - члени сім'ї Нобелівських лауреатів, представники шведського уряду, різних наукових і студентських організацій.

Шведські журналісти церемонію в Стокгольмі завжди називають найелегантнішою подією усього року через розкішні вечірні наряди жінок, що знаходяться в Концертному залі. Королева Швеції Сільвія одягнена в закриту вечірню сукню з довгими рукавами. Її доньки - кронпринцеса Вікторія зупинила свій вибір на довгій сукні бузкового кольору, що відкриває шию і руки та її молодша сестра принцеса Мадлен віддала перевагу сукні подібного крою, тільки темно-зеленого кольору.

За традицією зал прикрашений квітами, подарованими владою італійського міста Сан-Ремо, де провів свої останні роки життя і помер 10 грудня 1896 Альфред Нобель. На оздоблення Концертного залу в цьому році в цілому пішло близько 20 тисяч квітів. Серед них переважають квіти білих і зелених тонів, які стали віддзеркаленням задумки декораторів, що запропонували в цьому році тему Зима і її фарби.

Зараз у Стокгольмі проходить святковий банкет. Аналогічні заходи проходять в Осло, де сьогодні Нобелівську премію миру вручили президентові США Бараку Обамі.

Нагадаємо, американські вчені Елізабет Блекберн, Керол Грейдер і Джек Шостак були удостоєні цього року високої нагороди "за відкриття механізму захисту хромосом". Чарльз Као, який має американське громадянство і британське підданство отримає премію "за дослідження, які призвели до прориву в області передачі світла на великі відстані по оптичному волокну", американці Уіллард Бойл і Джордж Сміт - за "створення пристрою, що дозволяє перетворювати зображення в цифрову форму".

Дослідження структури і функції рибосом - внутрішньоклітинних частинок, що здійснюють біосинтез білка - принесли американським вченим Томасу Штайцу і Венкатраману Рамакрішнану, який народився в Індії, а також ізраїльтянці Аде Йонат Нобелівську премію в галузі хімії 2009 року.

Поет і письменник Герта Мюллер з Німеччини стала лауреатом Нобелівської премії в галузі літератури. У мотивації говориться, що високе звання присуджено авторові, "яка з концентрованою поетичністю і прозової предметністю малює краєвид знедоленості".

Американці Елінор Острем і Олівер Вільямсон отримають премію Банку Швеції пам'яті Альфреда Нобеля "за аналіз позаринкових економічних транзакцій".

Читайте також:

Бараку Обамі вручили Нобелівську премію миру

У Стокгольмі вручили альтернативну Нобелівську премію

Нобелівську премію з економіки вперше отримала жінка

Обама віддасть Нобелівську премію на благодійність

ВідеоУ Швеції вручили Нобелівські премії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: