У Швейцарії на референдумі вирішать, чи потрібно коровам видаляти роги
Новину жваво обговорюють українські селяни.

З рогами чи без них мають бути корови? Таке питання цієї неділі вирішуватимуть швейцарці. В альпійській країні, де корова є національним символом, відбудеться референдум "за гідність худоби". У Швейцарії роги мають лише 10 відсотків корів, решті їх видаляють ще коли вони малі. Новина із Європи зацікавила селян з України, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.
Груньчина господиня швиденько наводить лад біля корови, перш ніж до неї зайдуть з телекамерою, бо в кадрі Грунька має бути красивою. Красунькою корову роблять не в останню чергу роги. "Не треба рожки відрізати, бо вони будуть негарні", - вважає власниця корови Галина.
Відео Чи потрібні коровам роги: думки українських селян
З рогами чи без них мають бути корови? Таке питання цієї неділі вирішуватимуть швейцарці. В альпійській країні, де корова є національним символом, відбудеться референдум "за гідність худоби". Новина із Європа зацікавила селян з України. Думки, навіщо видаляти худобі роги, розділилися.

Через те, про що пані Галина й думати не хоче, у Швейцарії збирають цілий референдум. Там 90% корів без ріг, їх видаляють ще маленькими. Проти цього виступив тамтешній фермер Армін Каполь. Він переконує, що роги корові треба - вони допомагають спілкуватися та регулюють температуру тіла. Тому й ініціював рогате голосування "за гідність худоби".
Пан Григорій - фермер, якого знає вся країна. Саме він привозив свою корову під Верховну Раду. Тоді Карина налякала "Беркут" - вони наділи каски, і злякалася сама - впала на площі Конституції.
Карини уже немає, вона відкинула копита. Проте є її доньки та онучки - і всі з рогами. Що у Швейцарії телятам видаляють роги - фермер з Семенівки називає правильним. Бо дорослій корові вони тільки загрожують.
"У табуні котрась хоче показати, що я старша. Можуть по боку рогом. Травмують вим'я. Тоді молоко з кров’ю йде і корова довго хворіє", - каже пан Григорій.
Поки своїм телятам роги не прибирає, бо немає спеціального апарата. Однак, додає, українським би фермерам - швейцарські проблеми.
Кореспондент ТСН Інна Боднар