Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Швейцарії обмежили діяльність "дочки" російського "Газпромбанку"

Банк недостатньо ретельно перевіряв транзакції з підвищеним ризиком відмивання коштів.

Швейцарський орган із нагляду за фінансовим ринком FINMA виявив серйозні порушення з боку Gazprombank (Switzerland) Ltd - дочірньої установи російського "Газпромбанку".

У поширеному в четвер, 1 лютого, повідомленні регулятор зазначив, що в якості покарання обмежив право банку залучати нових приватних клієнтів до подальшого розпорядження. Операції вже наявних клієнтів будуть перебувати під особливим наглядом. Gazprombank (Switzerland) Ltd, за даними FINMA, недостатньо ретельно перевіряв транзакції з підвищеним ризиком відмивання коштів, чим порушував відповідні вимоги. Рішення регулятор прийняв 26 січня.

Підставою для розслідування стали дані так званих "Панамських документів" - матеріалів журналістського розслідування 2016 року, в центрі уваги якого перебували офшорні рахунки багатьох світових знаменитостей і політиків. У справі фігурують загалом понад 30 швейцарських банків, щодо яких FINMA проводила розслідування. Регулятор покарав також PKB Privatbank SA Lugano через недостатню перевірку транзакцій в контексті корупційної справи навколо бразильського нафтового концерну Petrobras та будівельної компанії Odebrecht. FINMA заявив, що завершив розслідування на базі даних "Панамських документів".

Gazprombank (Switzerland) Ltd у прес-релізі зазначив, що приймає рішення регулятора, але водночас наголосив, що претензії FINMA стосуються переважно порушень, скоєних ще до 2009 року, - до часу, коли російський "Газпромбанк" купив установу та згодом перейменував її. Раніше банк називався Russian Commercial Bank Ltd та належав російському банку VTB.

Залиште свій коментар

Вибір редакції