У Швейцарії почали збирати підписи за відновлення смертної кари

Референдум про відновлення смертної кари може стати третім волевиявленням громадян Швейцарії, що конфліктуватиме з міжнародним правом.

У Швейцарії розпочався збір голосів за відновлення смертної кари, скасованої в країні у 1942 році.

Якщо до 24 лютого 2012 року буде набрано 100 тисяч необхідних підписів, у країні може бути проведено референдум з питання запровадження страти за скоєння особливо тяжких злочинів, таких як сексуальна наруга над дитиною або зґвалтування.

З ініціативою щодо збору підписів виступила група із семи осіб, рідні яких стали жертвами педофілів або ґвалтівників. Після проведення попередньої експертизи федеральна канцелярія Швейцарії не виявила формальних перешкод для збору підписів.

Але ініціативу про відновлення смертних вироків вкрай негативно зустріли представники багатьох політичних партій. Представники Демократично-християнської і Соціал-демократичної партій різко висловилися проти цієї ідеї.

Швейцарію вже двічі звинувачували в тому, що підсумки її всенародних референдумів - про заборону на будівництво мінаретів і про можливість довічного утримання під вартою особливо небезпечних злочинців після відбуття ними покарання - суперечать Європейській конвенції про захист прав людини.

Референдум про відновлення смертної кари може стати третім волевиявленням громадян Швейцарії, що конфліктуватиме з міжнародним правом. На сьогодні єдиною країною в Європі, яка практикує смертну кару, залишається Білорусь.

Читайте також:

Китай побив рекорд за кількістю людських страт у світі

Іран вирішив замінити закидання камінням на повішення

У Швейцарії заборонили будувати мінарети

В Афганістані таліби публічно стратили вагітну жінку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: