У Швейцарії розпочалися п'ятиденні переговори про возз'єднання Кіпру

Угода про об'єднання може бути досягнута вже до кінця цього року.

У Швейцарії розпочалися переговори про возз'єднання Кіпру.

Переговори триватимуть п'ять днів, вони проходять під егідою ООН, у них беруть участь президент грецького Кіпру Нікос Анастасіадіс і лідер турецької частини острова Мустафа Акінджі, передає Reuters.

"Лідери двох країн висловили надію на те, що ця зустріч відкриє шлях для останньої фази переговорів відповідно до їх загальних прагнень зробити все можливе для того, щоб досягти врегулювання ситуації у 2016 році", - сказав журналістам генсек ООН Пан Гі Мун.

За його словами, перспектива вирішення конфлікту на Кіпрі "знаходиться в межах досяжності, очікування в обох громадах високі".

Анастасіадіс і Акінджі є помірними лідерами своїх частин Кіпру, їхні переговори спрямовані на возз'єднання Кіпру в якості федерації двох територій, які мають в значній мірі зберегти самоврядування.

Дипломати з обережним оптимізмом кажуть про те, що вирішення давнього конфлікту може бути досягнуто до кінця цього року. Генсек ООН сказав, що переговори є найкращим шансом на угоду за кілька десятиліть.

Кіпр був розділений на дві частини внаслідок турецького вторгнення у 1974 році, яке відбулося після про-грецького військового перевороту на острові. Турки-кіпріоти оголосили про створення Турецької Республіки Північного Кіпру, яку визнала лише Анкара. Наразі Кіпр населяють 800 тисяч греків-кіпріотів та 220 тисяч турків-кіпріотів. Їхні території розділяє лінія розмежування, яку патрулюють миротворці ООН. Зазначимо, що грецька частина Кіпру з 2004 року є членом Європейського Союзу.

ВідеоУ Швейцарії розпочалися переговори щодо об’єднання Кіпру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: