У Сирії дозволять створювати нові політичні партії

Офіційно Сирія не є державою з однопартійною системою, однак Конституція 1973 року закріплює керівну роль Партії арабського соціалістичного відродження ("Баас").

Уряд Сирії затвердив законопроект, який дозволяє створення в країні нових політичних партій. Про це повідомляє сирійське національне інформагентство SANA.

Законопроект був схвалений урядом Аделя Сафара на засіданні в ніч на 25 липня. Згідно з документом, партії повинні займатися "збереженням територіальної єдності батьківщини і сприяти національній єдності суспільства".

Також законопроект підкреслює, що лідерів партії повинні обирати на голосуванні, а самі організації повинні функціонувати на демократичній основі.

Членами нових партій зможуть стати сирійські громадяни, які досягли 25-річного віку, що проживають в країні більше десяти років, не мають судимості і не перебувають в інших партіях, сірійських або іноземних. Мінімальна кількість членів будь-якої нової партії - 1000 осіб, які мають представляти хоча б половину провінцій Сирії.

Нові партії також не можуть об'єднувати людей за племінною, професійною та релігійною ознакою. У країні як і раніше забороняється відкривати відділення іноземних партій.

У своєму зверненні до преси міністр інформації Аднан Махмуд пояснив, що законопроект "пожвавить політичну активність" в країні. Він додав, що проект виправляли і доповнювали з урахуванням зауважень населення, які приймалися через спеціальний сайт, де був викладений законопроект. Тепер новий закон повинен дістати схвалення Народної ради Сирії.

Офіційно Сирія не є державою з однопартійною системою, однак Конституція 1973 року закріплює керівну роль Партії арабського соціалістичного відродження ("Баас") у політичному житті країни. "Баас" очолює правлячу коаліцію під назвою "Національний фронт прогресивний", куди входить ще 10 партій.

З початком антиурядових виступів в кінці березня президент Башар Асад змушений був пообіцяти провести радикальні політичні реформи. У квітні він скасував діючий в країні з 1963 року надзвичайний стан, а в травні і червні оголосив дві амністії - спочатку для політв'язнів, а потім і загальну. Тим не менш, протистояння прихильників і супротивників режиму продовжується.

Читайте також:

У Сирії в зіткненнях прихильників і противників влади загинули 30 осіб

Опозиція Сирії створила "Раду національного порятунку"

Прихильники президента Сирії розгромили посольство США

Євросоюз засудив владу Сирії за "репресії та насильство"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: