У Сирії готують свій День гніву

Сирійські опозиціонери скликають своїх прихильників на мітинг через соціальні мережі, сподіваючись зробити переворот.

За зразком Єгипту і Тунісу опозиціонери в Сирії скликають своїх прихильників на майдани на цю п'ятницю після молитви і на суботу.

Сирійські опозиціонери, які скликають своїх прихильників на мітинг через соціальні мережі, сподіваються, що зможуть зробити переворот.

Щоправда, експерти кажуть, що очікувати масштабних протестів не слід. Як союзниця Ірану та ворог США, Сирія дотримується іншого зовнішньополітичного курсу ніж Туніс, Єгипет та решта арабських країн, які сколихнула хвиля протестів.

Але Фаваз Ґерґес, професор близькосхідних досліджень у Лондонській школі економіки, зауважує: "По-перше, Сирія набагато менша за Єгипет. Масштаби бідності менші. Суспільство розмежовується за міжконфесійною ознакою, на відміну від соціальної та ідеологічної. Це дуже репресивне суспільство. Хоча все можливе у ці дні, я не думаю, що Сирію очікують такі ж соціальні пертурбації як Туніс і Єгипет".

До речі, президент Сирії Башар Аль-Ассад цього тижня запевнив, що його країна стабільна, бо проводить політику, яка тісно пов'язана з переконаннями людей.

Нагадаємо також, що Сирія відносно бідна, авторитарна країна, де влада після трьох десятиліть правління батька перейшла у 2000 році до сина.

Нагадаємо, "жасминова" революція відбулася в Тунісі 14 січня. Насильницькій зміні влади передував місяць народних заворушень, що охопили поступово всю країну. В ході безладів в Тунісі загинули понад 80 осіб, сотні постраждали. Матеріальний збиток держави оцінюється в 1,6 мільярдів євро.

А от масові акції протесту в Єгипті тривають з 25 січня. Демонстранти вимагають відставки президента Хосні Мубарака, який займає свій пост більше 30 років, а також проведення політичних і економічних реформ. Слідом за революцією в Єгипті, у столиці Туреччини, Анкарі, також почалися масові демонстрації проти діяльності уряду.

Читайте також:

Мубарак: у загибелі людей винен не я, а "Брати-мусульмани"

Син президента Єгипту відмовитися бути наступником батька

У центрі Каїра панує анархія: поліцейські заслони прорвані, 10 загиблих

Єгипетським чиновникам заборонили залишати країну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: