Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Сирії озвучили дві головні версії зриву перемир'я та евакуації з Алеппо

У місті залишається вп'ятеро більше людей, ніж вдалося вивезти з нього.

Кілька десятків тисяч людей знову опинилися в заручниках у розбомбленому східному Алеппо. Росіяни кажуть, що евакуйовувати звідти більше немає кого, тоді як правозахисники наголошують на великій кількості жінок і дітей, а також поранених, яким потрібна допомога, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Офіційний пояснень, що саме сталося біля одного з КПП військових уряду Башара Асада, де начебто пролунав вибух, та чому гуманітарну колону з Алеппо розвернули та відправили назад – досі немає. "У Всесвітньої організації охорони здоров'я немає інформації, чому вранці зупинили евакуацію. Сподіваємося, що її відновлять, адже за нашими даними дуже багато людей все ще хочуть вибратися з оточеного східного Алеппо", - розповів речник ВОЗ Тарік Язаревич.

Відео Крах перемир'я у Сирії: нові бойові дії та припинення евакуації заручників

Неофіційно циркулюють дві версії зірваного перемир'я. За однією, опозиціонери намагалися вивозити з собою полонених і важку зброю. За іншою, угоди повстанців із урядом були багатоскладові, і один із пунктів зірвався з вини ісламістів у Кафарії та Фуа – проурядових селах, які перебувають в облозі противників режиму Асада. Туреччина, яка виступає посередником у переговорах, наполягає, що евакуація триватиме. "Евакуації продовжать. З останнім конвоєм, як ви знаєте, затримка. Я говорив зі своїм іранським колегою, вони та росіяни говорять з усіма зацікавленими сторонами, аби ми змогли подолати цю затримку без подальших проблем", - заявив міністр закордонних справ цієї країни Мевлют Чавушоглу.

Тим часом у Туреччині продовжують опікуватися біженцями, яких вдалося вивезти з Алеппо раніше. Це близько 8 тисяч людей. За оцінками правозахисників, це приблизно одна шоста частина тих, хто перебуває в облозі. Напередодні повстанці відчайдушно просили допомоги у країн Заходу. "Там близько 50 тисяч людей чекають на смерть. Ідею міжнародного права вбили в Алеппо через мовчання світової спільноти. Я прошу в Європи захистити мирних людей і прибрати геть злочинця Асада. Це останній шанс щось змінити", - каже голова опозиційної міської ради Алеппо Бріта Хаджі Хасан.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції