У Сирії повстання придушують танками: десятки загиблих

У Сирії продовжуються зіткнення між владою та бунтівниками: влада застосовує танки, по людях б'ють снайпери. Кордон з Йорданією перекрили.

Десятки людей загинули в сирійських містах Дера і Джебла в результаті операції з придушення повстання, яку проводить влада за участю бронетехніки. Згідно з джерелами в Сирійській лізі захисту прав людини, війська введені в околиці Дамаску й південні міста - Джасем, Маадімія, Нава і Енхіль.

У місті Дера в понеділок були відзначені особливо жорстокі зіткнення між владою і бунтівниками: влада застосовує танки, по людях б'ють снайпери. За словами деяких свідків, солдати урядових військ "стріляють на всі боки" і застосовують не тільки вогнепальну, а й холодну зброю.

Лише за один день в Дера було вбито п'ять осіб, коли війська обстріляли автомобіль, повідомив один зі свідків. Також, за його даними, на автобусах до міста під прикриттям бронетехніки прибувають бійці сил безпеки, які проводять обшуки в будинках місцевих жителів. За деякими даними, погано працює телефонний зв'язок, відключено електропостачання.

Інший свідок повідомив, що біля мечеті Омарі, що в старому кварталі міста, бачив вісім танків і дві бронемашини. "Люди ховаються в будинках. Я бачив два трупи біля мечеті, і ніхто не зміг вийти і потягнути їх", - сказав він.

Але всі ці повідомлення важко перевірити, оскільки іноземних журналістів у країну не пускають. Журналісти, що стежать за подіями в Сирії з сусіднього Лівану, не знаходить підтвердження повідомленнями про застосування бронетехніки проти демонстрантів, але при цьому зазначає, що влада дійсно посилила натиск на опозиціонерів.

Дера знаходиться на півдні Сирії, недалеко від кордону з Йорданією. Як повідомив анонімний представник йорданських органів безпеки, влада Сирії перекрила кордон і не випускає людей з країни. Можливо, влада хоче запобігти втечі повстанців через кордон до Йорданії.

Додаткові заходи контролю введені на кордонах з Ліваном та Іраком. Раніше офіційні джерела в Дамаску неодноразово вказували, що екстремістські сили одержують підтримку зброєю, засобами зв'язку та валютою з суміжних країн.

Але керівник митного департаменту Сирії не підтвердив повідомлення про перекриття кордону з Йорданією. Мустафа аль-бука заявив, що всі прикордонні КПП відкриті і працюють у звичайному режимі.

Заворушення тривають і в інших районах країни. У місті Джебла, обложеному силами безпеки, військові і поліцейські ведуть вогонь з дахів, хоча там не помічено вуличних протестів. Бульдозери та військові вантажівки рухаються в бік міста Нава, що на північ від Дера.

Спалахами насильства також охоплений Дума - передмістя Дамаску. Влада проводить там масові арешти. "З п'ятниці були прийняті посилені заходи безпеки, а протягом ночі частини міста були відокремлені один від одного блокпостами", - розповів один зі свідків.

Влада Сирії звинувачує збройні групи провокаторів в ескалації насильства.

Між тим глави арабських держав і урядів висловили президенту Башару Асаду підтримку в його зусиллях по збереженню стабільності і національній єдності в Сирії. Реакція західних країн на те, що відбувається спочатку була стриманою, почасти через небажання провокувати в Сирії міжконфесійний конфлікт: в цій переважно сунітській країні править алавітська меншість. До того ж при Хафез Асад і його сині Башар Сирія змогла налагодити більш-менш толерантні відносини з Ізраїлем. У понеділок велика група сирійських інтелектуалів - діячів культури і науки, видатні публіцисти - виступили зі спільною заявою, яка засуджує насильство. Вони закликали владу почати діалог з опозиційними групами. Із засудженням застосування сили відносно учасників мирних акцій протесту виступили генеральний секретар ООН Пан Гі Мун і президент США Барак Обама.

У містах Сирії ось вже кілька тижнів тривають масові виступи опозиції проти політичної диктатури партії "Баас" і її лідера, президента Сирії Башара Асада. Влада країни виконала частину вимог опозиції, зокрема, скасувала надзвичайний стан, який діяв протягом останніх 48 років.

Проте акції протесту в країні не припинилися: люди вимагають лібералізації суспільно-політичного життя, скасування монополії партії "Баас" на владу. За всі п'ять тижнів активних протестів у сутичках із силами правопорядку загинуло більше 260 осіб.

Читайте також:

У "криваву п'ятницю" в Сирії загинули близько 100 осіб

Сили безпеки Сирії відкрили вогонь по протестувальникам

У Сирії відмінили надзвичайний стан, який діяв з 1963 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: