У Сирії та Іраку від бойовиків "ІД" звільнили велику греблю і місто Ель-Баадж

У Сирії та Іраку від бойовиків "ІД" звільнили велику греблю і місто Ель-Баадж

Фото: Reuters

Наступ на позиції терористів продовжується.

Підтримувані США сирійські повстанці заявили, що вони відвоювали у бойовиків "ІД" найбільшу греблю на річці Євфрат, яка відкриває шлях до найбільшого оплоту ісламістів у Сирії - міста Ракка.

Про це повідомляє Reuters.

Представник курдського угруповання "YPG", яке входить до підтримуваної США коаліції "SDF", заявив, що повстанці розміновують довколишні села і розгортають лінію оборони. "Гребля була повністю звільнена", - сказав Нурі Махмуд.

Наразі "SDF" займає усі три основні греблі уздовж Євфрату. Тепер повстанці перебувають на відстані 22 км від Ракки, "столиці" бойовиків "Ісламської держави" у Сирії.

Тим часом на іншому фронті боротьбі з "ІД" - в Іраку - звільнили місто Ель-Баадж. У місто увійшли підтримувані Іраном шиїтські воєнізовані угруповання, які виступають на боці іракського уряду.

Таким чином, територія, яку контролюють ісламісти на півночі Іраку, ще більше зменшилася. За вісім місяців наступу на оплот бойовиків "ІД" у цій країні - місто Мосул - терористи були вибиті з усіх міст, за винятком анклаву уздовж західного берега річки Тигр.

Нагадаємо, іракська армія розпочала фінальний наступ на останні райони Мосула, які контролюються бойовиками "Ісламської держави". Терористи досі контролюють старе місто, а також декілька прилеглих до нього районів уздовж західного берега річки Тигр. Напередодні на цю частину Мосула військові скинули листівки із закликом до місцевого населення залишити цей район. 

Іракська армія разом із військовими США майже відвоювала головну базу угруповання "ІД" в Іраку

Іракська армія разом із військовими США майже відвоювала головну базу угруповання "ІД" в Іраку

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Туреччина проти курдів
Наступна публікація