У Сирії відмінили надзвичайний стан, який діяв з 1963 року

Президент Сирії підписав указ, який попередньо схвалив уряд, про скасування надзвичайного стану.

У четвер, 21 квітня, президент Сирії Башар Асад підписав указ про скасування надзвичайного стану, що діяв у країні з 1963 року.

Указ набуває чинності безпосередньо з моменту затвердження його президентом.

16 квітня Башар Асад заявив, що закон про надзвичайний стан у країні буде скасований максимум через тиждень. За словами президента, цей захід сприятиме зміцненню безпеки і дотримання гідності громадян.

Як відомо, однією з вимог людей, що вийшли нещодавно на масові акції протесту в багатьох сирійських містах, було скасування режиму НС, який обмежує права і свободи громадян, встановлює цензуру ЗМІ, допускає затримання і допит будь-якої особи.

Раніше місцеві ЗМІ повідомляли, що комісія сирійських юристів повинна була представити керівництву країни законопроект про боротьбу з тероризмом для заміни закону про надзвичайний стан.

Заворушення в Сирії почалися в середині минулого місяця після арешту в розташованому на кордоні з Йорданією місті Дера групи школярів, які писали антиурядові гасла на стінах. Люди вийшли на вулиці з вимогою звільнити їх. Пізніше хвилювання поширилися на інші регіони країни.

У зіткненнях з поліцією загинули десятки людей. 18 квітня міністерство внутрішніх справ Сирії назвало антиурядові виступи, що проходять в країні, "збройним повстанням" салафісти (радикальних ісламістів).

Читайте також:

Війська Сирії розігнали Майдан в центрі країни: десятки вбитих

МВС Сирії: у країні збройний заколот ісламістів

Wikileaks: США таємно фінансували повалення президента Сирії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: