У Сирії військові та техніка РФ помічені за сотні кілометрів від бази в Латакії

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Сирії військові та техніка РФ помічені за сотні кілометрів від бази в Латакії

Російські військові пересуваються Сирією / Getty Images

До такого висновку дійшли активісти дослідницької команди Conflict Intelligence Team.

Російські військові і техніка РФ знаходяться поза базами в Латакії і Тартусі в Сирії.

Про це стверджують активісти дослідницької команди Conflict Intelligence Team. 

Зокрема, такий висновок активісти зробили, в першу чергу, проаналізувавши фотознімки солдата 74-ї окремої мотострілкової бригади Аяса Шалбан-ооловіча Сариг-ооле. За допомогою геолокації експерти встановили, що фотографії були зроблені в той момент, коли Аяс їхав зі сходу міста Хама на захід. 

"Ця точка розташована в більш ніж в 100 кілометрах від авіабази Хмеймім, тому важко пояснити перебування Аяса в Хамі з точки зору офіційної позиції російської влади", - пише Conflict Intelligence Team.

Водночас, фото ще одного російського військового, Володимира Болдирєва, розміщене на його акаунті в соцмережі, дозволяє зробити висновок, що він перебував трохи північніше міста Хама, близько шосе М5, що з'єднує Дамаск і Алеппо.

Крім того, Conflict Intelligence Team повідомляє і про російські артилерію і бронетехніку, помічені за межами баз в Латакії і Тартусі. 

"Хоча ми, як і раніше, не маємо незаперечних доказів безпосередньої участі російських військовослужбовців у бойових діях на землі в Сирії, ми вважаємо, що ситуація, яка наразі спостерігається, суперечить заявам російських чиновників, що російські війська не приймають і не планують брати участь у наземних операціях", - йдеться в заяві організації.

Раніше повідомлялося, що у Сирії не виключають, що попросять РФ ввести військаПро це заявив міністр закордонних справ Сирії Валід аль-Муаллем.

У відповідь у Кремлі прокоментували можливість військової операції у Сирії. Росіяни запевнили, що готові розглянути запит сирійської влади про збройну допомогу у боротьбі з "ІД", у разі, якщо такий запит надійде.

Нагадаємо, що 23 жовтня стало відомо про загибель 19-річного контрактника російської армії з Краснодарського краю Вадима Костенка під час військової операції РФ в Сирії.

Про його смерть дізналися журналісти The Wall Street Journal і активісти групи Conflict Intelligence Team. Родичі загиблого пізніше підтвердили смерть юнака в соцмережі. Офіційна влада РФ стверджує, що причниа загибелі військового - самогубство.

Наступна публікація