У Сирії внаслідок вибуху загинув очільник центру з розроблення хімзброї для Асада –  The Guardian

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Відповідальність за вбивство взяла на себе сирійська організація, пов'язана з повстанцями.

У Сирії підірвали машину з Азізом Асбері, який був очільником центру з розроблення хімічної зброї для режиму президента країни Башара Асада.

Про це інформує The Guardian із посиланням на газету сирійського уряду al-Watan.

Інцидент стався 4 серпня ввечері біля міста Масьяф у провінції Хама.

Відповідальність за вбивство взяла на себе сирійська організація, пов'язана з повстанцями Союзу ісламістських терористичних бригад "Тахрір аль-Шама", які воюють проти військ Асада.

Фотогалерея Розширені зіниці, а з рота йде піна. У Сирії людей масово отруїли хімічною зброєю (7 фото)

Нагадаємо, 7 квітня волонтерська організація "Білі шоломи" повідомила про використання в Думі хімічної зброї. За даними різних міжнародних експертів загинуло від 40 до 75 цивільних осіб, більше 500 постраждало. Як зброя використовувалась отрута хлорин.

Сирійська влада та її союзник Росія категорично відмовлялись визнавати свою відповідальність за хімічну атаку та й взагалі сумнівались, чи вона мала місце. "Або це були бойовики, або взагалі не було жодної атаки", - відповів на звинувачення президент Сирії Башар Асад. Офіційні російські та сирійські представники вигадували різні версії: що жодної атаки не було, що у антиурядових сил теж є хімічна зброя, що взагалі це все було інсценуванням "як у Голлівудському фільмі".

Але це не зупинило Захід від заходів у відповідь – війська коаліції на чолі з США, Францією та Великою Британією 14 квітня завдали авіаударів по сирійських об’єктах, пов’язаних із хімічною зброєю.

У червні журналісти-розслідувачі The New York Times разом з Bellingcat провели власну реконструкцію подій, проаналізувавши відео з місця подій та покази свідків. Вони дійшли висновку, що хімічну атаку було здійснено армією президента Сирії Башара Асада.

ВідеоОрганізація із заборони хімічної зброї отримала право називати винних у хімічних атаках

Під час спеціального засідання у Гаазі за такі повноваження проголосували дві третини країн-членів організації - попри спротив Росії та Сирії. З ініціативою виступила Британія, де у березні цього року застосували хімічну зброю проти колишнього розвідника Скрипаля, і в цьому нападі Лондон звинуватив Росію. 

Організація із заборони хімічної зброї отримала право називати винних у хімічних атаках

 

Вибір редакції