Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У скарбниці Зімбабве залишилося 217 доларів при інфляції в 230 мільйонів відсотків

Влада шукає гроші на проведення референдуму і виборів.

На рахунку уряду Зімбабве залишилося тільки 217 доларів.

Цю цифру озвучив міністр фінансів Тендаї Біті.

Таким чином, стало ясно, що південноафриканська держава, в якій інфляція недавно складала безпрецедентні 230 мільйонів відсотків, як ніколи близько підійшла до економічного колапсу.

Мінфін пояснив, що така мізерна сума залишилася на балансі країни після того, як зарплати були виплачені всім бюджетникам. При цьому він припустив, що багато співробітників держапарату мають набагато більше коштів. "У даний час урядові фінанси перебувають у стані паралічу, - зізнався він. - Ми не справляємося з поставленими завданнями".

Колись успішна за африканськими мірками Зімбабве після отримання незалежності в 1980 році почала поступова йти в мінус. Кульмінації фінансова криза досягла, коли в країні пройшла кампанія з конфіскації земель у білих фермерів на користь чорних селян. Після цього ситуація лише погіршувалася: поступово прийшло в занепад сільське господарство, рівень безробіття досяг 80%, а чверть населення втекла з країни. Влада була вимушена почати випуск купюр номіналом в трильйон зімбабвійських доларів, проте незабаром від валюти довелося відмовитися і перейти на розрахунки в доларах США.

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції