Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Прихильники правої македонської опозиції вийшли на вулиці.

У Македонії відбулися протести незадоволених спробами зміни назви країни для врегулювання конфлікту з Грецією. У Скоп'є протести організувала права опозиція.Тисячі прихильників правої македонської опозиції вийшли на вулиці Скоп'є в суботу, 2 червня, на протест проти планів щодо зміни назви країни. Сусідня Греція вимагає перестати вживати назву "Македонія", позаяк так називається одна з її провінцій. Незадоволені також вимагають дострокових виборів на тлі послаблення економіки, зазначає агенція новин Reuters.

Люди зібралися перед урядовою будівлею з прапорами Македонії та партії "Внутрішня македонська революційна організація - Демократична партія македонської національної єдності". Її лідер Християн Мікоскі пообіцяв, що опозиція не підтримуватиме конституційні зміни щодо зміни назви країни, додає AFP. Минулого року прибічники цієї політсили взяли штурмом будівлю парламенту через обрання спікером етнічного албанця в порушення процедури.

На початку року десятки тисяч людей протестували в грецьких Салоніках проти вживання назви "Македонія" стосовно Колишньої Югославської Республіки Македонія. Афіни та Скоп'є на початку року домовилися поновити зусилля, спрямовані на врегулювання 25-річної суперечки. Греція наполягає, що Македонія привласнила назву в однієї з північних грецьких провінцій, до якої також належить місто Салоніки, і тому блокує діалог щодо вступу країни до НАТО та ЄС. Серед інших розглядаються варіанти "Нова Македонія", "Верхня Македонія" чи "Північна Македонія". Очікується, що будь-яка пропозиція має пройти через схвалення парламентом та референдумом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції