У Словаччині встановили ймовірного свідка вбивства журналіста, через яке прем'єр подав у відставку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кількість мотивів вбивства скоротилася до двох.

Правоохоронні органи Словаччини встановили ймовірного свідка у справі вбивства словацького журналіста Яна Куціяка.

"Ця особа могла бути присутньою на місці злочину або неподалік від місця злочину в той час, коли було скоєно вбивство, та може мати інформацію про злочин", - заявив у понеділок, 17 вересня, представник прокуратури. Ця заява стала першим за шість місяців зрушенням у справі про вбивство журналіста

Відео Через убивство журналіста у Словаччині спалахнули наймасовіші протести за історію незалежності

Десятки тисяч людей вийшли на вулиці з вимогою знайти вбивцю Яна Куцяка, який розслідував зв’язки чинної влади з італійською мафією та шахрайство з грошима з європейських фондів. Наймасштабнішим протест був у столиці - Братиславі, там до акції долучились 60 тисяч людей. Протестувальники вимагали відставки прем’єра Роберта Фіцо, а також призначення нового, вартого довіри, уряду.

Через убивство журналіста у Словаччині спалахнули наймасовіші протести за історію незалежності

Ймовірний свідок - світлошкірий чоловік з бородою та темним волоссям віком близько 30 років. Представник прокуратури відмовився сказати, є той підозрюваним чи свідком. Він також зазначив, що слідство скоротило кількість можливих мотивів убивства, які розглядають, до двох. "Попри помилки на початку розслідування ми звузили кількість можливих мотивів з 30 до двох", - сказав він.

Нова інформація у справі про вбивство Куціяка була оприлюднена після того, як минулого місяця понад 300 словацьких журналістів і видавців розкритикували поліцію за відсутність прогресу у розслідуванні та корупцію, про яку писав Куціяк.

Нагадаємо, 27-річного Яна Куціяка, котрий проводив гучні антикорупційні журналістські розслідування, та його дівчину вбили між 22 та 25 лютого в будинку в населеному пункті Велка Мача неподалік міста Трнава, у 50 кілометрах від Братислави. Причиною смерті стали вогнепальні поранення: журналісту куля влучила в груди, його нареченій - у голову. Куціяк проводив розслідування про можливу причетність італійської мафії до корупції в уряді Роберта Фіцо.

Після убивства у Братиславі пройшли демонстрації із вимогою до керівників поліції та МВС піти у відставку. В результаті словацький прем'єр Фіцо та міністр внутрішніх справ Роберт Калінак залишили свої посади.

Фотогалерея Вбивство журналіста: у Словаччині відбулася найбільша демонстрація з часів революції 1989 року (11 фото)

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції